Saturday 30 April 2011

Premier Division

14:00
AC Finstock
0 - 6 Full time
Combe
  • Simon Gale 1'
  • Pat Gardner 1'
  • Josh Posey 2'
  • Sam Benwell 2'
13:30
Hailey
  • Jacob Hambridge 1'
1 - 2 Full time
Ducklington
  • Ian Peedle 1'
  • Frank Clarke 1'
14:00
Minster Lovell
0 - 5 Full time
Hanborough
  • Dan Haggie 1'
  • Aston Leach 1'
  • Colin Berry 1'
  • David Rose 1'
  • Tom Weedon 1'
14:00
Wychwood Forest
  • Mike Duerden 1'
1 - 4 Full time
Charlbury Town
  • Shaun Gilbert 2'
  • Craig McCallum 2'

Division 1

14:00
Chad Park FC
  • Josh Vaughan 1'
  • John Harding 1'
2 - 1 Full time
FC Mills
  • Steve Lyon 1'
14:00
Chipping Norton Town Swifts
  • Reece Bayliss 1'
  • Arron Witham 2'
3 - 1 Full time
Ducklington Reserves
  • Cameron Donohoe 1'
14:00
Hanborough Reserves
0 - 4 Full time
FC Chequers
  • Shaun Rayfield 1'
  • Paul Read 1'
  • Mo Semlali 2'
14:00
Northleigh A
  • Michael Pratley 1'
  • Jason Lonsdale 2'
3 - 1 Full time
Brize Norton
  • Mark Sollis 1'
14:00
West Witney
W - L
Aston FC
14:00
Witney Wanderers
L - W
FC Nomads

Division 2

15:30
Hailey Reserves
W - L
Middle Barton
14:00
Witney Royals Reserves
0 - 7 Full time
Wootton Sports
  • Carl Scarrott 1'
  • James Miller 1'
  • Liam Gubbins 1'
  • Tom Williams 4'

Division 3

14:00
Aston FC Reserves
L - W
Eynsham Sports and Social Club
14:00
FC Chequers Reserves
  • Ben Davies 1'
  • Dave Webb 1'
  • Dean Jeffs 1'
  • Ian park 1'
4 - 1 Full time
Chipping Norton Town Swifts Reserves
  • Marc Clifton 1'
14:00
Kingham All Blacks Reserves
W - L
FC Mills Reserves
14:00
North Leigh B
  • Darren Tasker 1'
  • Tom Radburn 1'
2 - 2 Full time
Tackley
  • Paul Gray 1'
  • Ryan Wearing 1'

Thursday 28 April 2011

Premier Division

18:00
Charlbury Town
  • Steve Knight 1'
  • Matt Smith 1'
  • Mark Fitzgerald 1'
  • Shaun Gilbert 2'
5 - 2 Full time
Minster Lovell
  • Mykel Ryan 1'
  • Josh Bishop 1'

Division 3

18:30
FC Chequers Reserves
W - L
Aston FC Reserves

- Final

19:30
Freeland A
1 - 3 Full time
Carterton Pumas
  • Dan Chillington 1'
  • Dean Matthews 2'

Tuesday 26 April 2011

Premier Division

18:30
Witney Royals
  • Matt Thompson 1'
1 - 2 Full time
Combe
  • Josh Posey 1'
  • Simon Baker 1'

Division 1

18:30
Chad Park FC
  • Richard Ingram 1'
1 - 5 Full time
Brize Norton
  • Dan Frizzell 1'
  • Richard Taylor 1'
  • Lee Williams 1'
  • Mark Jewell 2'
18:30
Ducklington Reserves
  • Frank Clarke 1'
  • Lee Beer 3'
4 - 0 Full time
Aston FC
18:30
FC Chequers
W - L
West Witney

Division 2

15:30
Spartan Rangers Reserves
  • Mark Swiergon 1'
1 - 4 Full time
Two Rivers
  • Pawel Kulczy 2'
  • Martin Bungay 2'

Division 3

14:00
Freeland FC A
  • Tom Mason 1'
  • Scott Greening 1'
  • Ben Jones 1'
3 - 5 Full time
Minster Lovell Reserves
  • Chris Smith 1'
  • Mykel Ryan 1'
  • Cody Davies 1'
  • Liam Crawford 2'

Saturday 23 April 2011

Premier Division

14:00
Charlbury Town
  • Craig McCallum 1'
  • Shaun Gilbert 1'
  • Steve Knight 2'
4 - 0 Full time
AC Finstock
13:30
Combe
  • Simon Gale 1'
1 - 3 Full time
Wychwood Forest
  • Mike Duerden 3'
13:30
Hanborough
W - L
Hailey
14:00
Spartan Rangers
0 - 1 Full time
Ducklington
  • Darren Harriss 1'
14:00
Witney Royals
0 - 0 Full time
Kingham All Blacks

Division 1

14:00
Aston FC
0 - 3 Full time
FC Nomads
  • Mike Cropper 1'
  • Steve Bircher 1'
  • Chris Lawrence 1'
13:30
Brize Norton
  • Richard Taylor 2'
  • Dan Frizzell 3'
5 - 2 Full time
West Witney
  • Tony McLeman 1'
  • Davy Cooper 1'
14:00
Chipping Norton Town Swifts
  • Scott Warner 1'
1 - 2 Full time
Chad Park FC
  • Steve Hunt 1'
  • George Slatter 1'
14:00
Ducklington Reserves
  • Carl Stratford 1'
1 - 4 Full time
Northleigh A
  • Sam Duthie 1'
  • Sam Docherty 1'
  • Will Smaldon 2'
15:30
Hanborough Reserves
  • Ryan Sollis 1'
  • Rob Lovick 2'
3 - 1 Full time
FC Mills
  • Alex Dyakowski 1'
14:00
Witney Wanderers
L - W
FC Chequers

Division 2

15:30
Brize Norton Reserves
  • Ollie Puddle 1'
  • Liam O'Brien 3'
4 - 2 Full time
Milton
  • Arrun Baker 2'
14:00
Stanton Harcourt
  • Martin Cripps 1'
  • Ben Calcutt 2'
  • George Woodcock 3'
6 - 2 Full time
Spartan Rangers Reserves
  • Shane Brown 2'
14:00
Two Rivers
  • Martin Bungay 1'
  • George Wood 1'
  • Pawel Kulczy 2'
3 - 1 Full time
Middle Barton
14:00
Wootton Sports
  • Liam Gubbins 1'
  • Jack Mort 1'
2 - 5 Full time
Southrop
  • Graham Ciudskis 1'
  • Simon Williams 2'
  • Richard Moir 2'

Division 3

14:00
FC Mills Reserves
0 - 4 Full time
Aston FC Reserves
  • Simon Isherwood 1'
  • Tim Green 1'
  • Steve Evans 1'
  • Matt Britt 1'
14:00
Kingham All Blacks Reserves
  • Matt Drinkwater 1'
1 - 3 Full time
Tackley
  • Oscar Triggs 1'
  • Paul Gray 1'
  • Dane Walker 1'
14:00
Minster Lovell Reserves
  • Stephen Burke 1'
  • Ed Dunne 2'
3 - 4 Full time
FC Chequers Reserves
  • Tom Gonzales 1'
  • Zak Kane 3'
14:00
Witney Royals A
  • Neil Pickering 1'
  • Colin Morris 1'
  • Luke Rippington 1'
  • Tom Mason 1'
3 - 6 Full time
Freeland FC A
  • Adrian Williams 1'
  • Neill Swann 1'
  • Dale Cox 1'
  • Darius Hodaei 2'

Division 4

15:30
Combe Reserves
  • Conor Merritt 1'
  • Sam Benwell 1'
  • Zak Harding 1'
3 - 3 Full time
Wychwood Forest Reserves
  • David Anstee 1'
  • Chris Jones 1'
  • John Smith 1'
14:00
Eynsham A
  • Mike Barker 1'
  • Own Goal 1' (OG)
  • Tim Whorton 1'
  • Tom Rawlings 2'
5 - 5 Full time
Corinthians
  • Richard Meredith 1'
  • Darren Mobey 1'
  • Karl Indge 3'
14:00
Spartan Rangers A
  • Tom Merchant 1'
1 - 1 Full time
Ducklington B
  • Ben Jackson 1'

Thursday 21 April 2011

Premier Division

18:30
Charlbury Town
vs
Witney Royals
18:30
Hailey
4 - 4 Full time
Kingham All Blacks
  • Gareth Tyack 1'
  • Matt Lane 1'
  • Sam Philpott 2'

Division 1

18:30
Aston FC
0 - 2 Full time
Chad Park FC
  • Martin Plumridge 1'
  • Own Goal 1' (OG)
18:30
Chipping Norton Town Swifts
  • Rhys Warner-Carter 2'
2 - 1 Full time
West Witney
  • Tony McLeman 1'
18:30
Ducklington Reserves
  • Lee Beer 1'
  • Stuart Cutts 1'
2 - 2 Full time
Brize Norton
  • Mark Jewell 2'
18:30
FC Chequers
  • Shaun Rayfield 1'
  • Nathan Beckett 1'
2 - 0 Full time
Northleigh A

Wednesday 20 April 2011

Division 2

14:00
Two Rivers
  • Pawel Kulczy 1'
1 - 3 Full time
Spartan Rangers Reserves
  • Tom Merchant 1'
  • Dave Cross 2'

Division 3

18:30
Freeland FC A
  • Darius Hodaei 1'
  • Matt Britt 1' (OG)
  • Ian Lewis 2'
  • Adrian Williams 2'
  • Steven Carvey 3'
9 - 0 Full time
Aston FC Reserves
18:30
Minster Lovell Reserves
  • Chris Smith 1'
  • Adam Bennett 1'
  • Stephen Burke 2'
  • Ed Dunne 6'
10 - 3 Full time
FC Mills Reserves
  • Rob Aldridge 1'
  • Dan Moore 2'

Tuesday 19 April 2011

Premier Division

18:30
Minster Lovell
0 - 2 Full time
Ducklington
  • Darren Harriss 1'
  • Damon Tolley 1'
18:30
Spartan Rangers
0 - 1 Full time
Hanborough
  • Dan Haggie 1' (Pen)

Division 2

18:30
Charlbury Town Reserves
0 - 2 Full time
Witney Royals Reserves
  • Russell Plumb 1'
  • Neil Barrett 1'
18:30
Hailey Reserves
0 - 4 Full time
Stanton Harcourt
  • George Woodcock 1'
  • Tom Bennington 1'
  • Martin Cripps 2'

Division 3

18:30
Tackley
0 - 4 Full time
Witney Royals A
  • Martin Webb 1'
  • Luke Rippington 3'

Division 4

18:30
Combe Reserves
  • Sam Benwell 1'
  • Simon Gale 1'
2 - 1 Full time
Eynsham A
  • Sam Ruane 1'

- Semi Final

19:30
FC Chequers Res
0 - 1 Full time
Carterton Pumas
fc chequers not able to rasie a side

Saturday 16 April 2011

Premier Division

13:30
Ducklington
  • Jack Morton 1'
1 - 0 Full time
Charlbury Town
14:00
Hailey
  • Seb Wilsker 1'
1 - 2 Full time
Combe
  • Jamie Fisher 1'
  • Matt Baker 1'
13:30
Kingham All Blacks
  • Matt Lane 1'
  • Matt Smith 2'
  • Sam Philpott 2'
  • Gareth Price 2'
7 - 0 Full time
Minster Lovell
14:00
Witney Royals
  • Steve Brasier 1'
  • Jamie Kennedy 1'
2 - 3 Full time
Hanborough
  • Craig Johnstone 1'
  • Richard Rouse 2'
14:00
Wychwood Forest
  • Mike Duerden 1'
1 - 2 Full time
Spartan Rangers
  • Dave Cross 1'
  • Gavin Kominek 1'

Division 1

13:30
Brize Norton
  • Dan Frizzell 1'
  • Paul Morrison 2'
  • Gerard Morgan 2'
5 - 0 Full time
FC Mills
14:00
Chad Park FC
  • George Slatter 1'
1 - 1 Full time
FC Nomads
  • Kristian Johnson 1'
15:30
Ducklington Reserves
  • Lee Beer 1'
  • Luke Woodley 1'
  • Mike Dove 1'
3 - 1 Full time
Witney Wanderers
  • Kieran McPherson 1'
14:00
FC Chequers
  • Dan Bilton 1'
1 - 2 Full time
Chipping Norton Town Swifts
  • Warwick Tompkins 1'
  • Chris Byford 1'
14:00
Hanborough Reserves
  • Arran Hobley 1'
  • Scott Akers 2'
3 - 3 Full time
Aston FC
  • Kevin Alcraft 1'
  • Phil Caswell 1'
  • Matt Brown 1'
14:00
West Witney
  • Jamie Goodwin 1'
  • Paul Martin 1'
2 - 5 Full time
Northleigh A
  • Will Smaldon 1'
  • Lee Moseley 1'
  • Jason Lonsdale 1'
  • Tom Townsend 2'

Division 2

15:30
Brize Norton Reserves
  • Chris King 1'
  • Liam O'Brien 1'
2 - 4 Full time
Stanton Harcourt
  • Martin Cripps 2'
  • George Woodcock 2'
14:00
Middle Barton
  • Nick Pickup 1'
  • Shane Probitts 1'
  • Arrun Baker 2'
  • Ashley Scearce 3'
5 - 4 Full time
Milton
  • James Beaney 1'
  • Philip Benfield 1'
14:00
Spartan Rangers Reserves
0 - 2 Full time
Hailey Reserves
  • Ford Davis 2'
14:00
Two Rivers
vs
Southrop
14:00
Wootton Sports
1 - 0 Full time
Charlbury Town Reserves

Division 3

14:00
Aston FC Reserves
  • Matt Britt 1'
1 - 1 Full time
Tackley
  • Dane Walker 1'
14:00
Freeland FC A
  • Ryan Inch 1'
  • Will Gorman 1'
  • Adrian Williams 2'
  • Darius Hodaei 3'
  • Sam Burton 4'
  • Ian Lewis 4'
  • Nathan Langford 6'
21 - 0 Full time
FC Mills Reserves
15:30
Kingham All Blacks Reserves
  • Tom Edginton 1'
  • Michael Knight 1'
2 - 2 Full time
Eynsham Sports and Social Club
  • John Ayres 1'
  • Matt Walker 1'
14:00
Minster Lovell Reserves
  • Dean Reddington 1'
1 - 1 Full time
Chipping Norton Town Swifts Reserves
  • Fraser Duffield 1'
14:00
North Leigh B
  • Harry Adams 1'
  • Darren Tasker 2'
  • Lewis Hathaway 3'
6 - 0 Full time
FC Chequers Reserves

Division 4

14:00
Combe Reserves
L - W
AFC Marlborough
14:00
FC Hollybush
  • Dan Search 1'
  • Neil Haine 1'
  • Dan Smith 3'
  • Eddie Brookes 3'
8 - 0 Full time
Ducklington B
14:00
Spartan Rangers A
  • Liam Witcombe 1'
  • Tom Merchant 1'
  • Nick Callaghan 1'
3 - 3 Full time
Eynsham A
  • Dan Timmis 1'
  • Tom Wharton 2'
14:00
Wychwood Forest Reserves
  • Olly Bush 1'
1 - 2 Full time
Carterton Pumas
  • David Wanless 1'
  • Kyle Drummond 1'

Thursday 14 April 2011

Premier Division

18:30
Combe
0 - 2 Full time
Hanborough
  • Lewis White 1'
  • Craig Johnstone 1'
18:30
Minster Lovell
P - P
Charlbury Town
18:30
Witney Royals
  • Chris Catchpole 1'
  • Jack Kennedy 1'
  • Matt Thompson 2'
4 - 3 Full time
Hailey
  • Luke Manning 1'
  • Charlie Winstone 2'

Division 1

18:30
Brize Norton
  • Colin Tyrell 1'
1 - 4 Full time
Northleigh A
  • Own Goal 1' (OG)
  • Jason Lonsdale 1'
  • Lloyd Lewis 1'
  • Lee Moseley 1'

Wednesday 13 April 2011

Division 3

18:30
Freeland FC A
  • Ryan Inch 1'
  • Neill Swann 1'
  • Darius Hodaei 1'
  • Adrian Williams 1'
  • Nathan Langford 1'
  • Steven Carvey 2'
7 - 0 Full time
Tackley
18:30
North Leigh B
  • Darren Tasker 1'
  • Lee Moseley 1'
2 - 2 Full time
Minster Lovell Reserves
  • Ed Dunne 1'
  • Dean Reddington 1'

Tuesday 12 April 2011

Premier Division

18:30
Kingham All Blacks
  • Matt Lane 1'
  • Sam Philpott 1'
2 - 3 Full time
Charlbury Town
  • Mark Fitzgerald 1'
  • Craig McCallum 1'
  • Tony Bott 1'

Division 1

18:30
FC Mills
0 - 4 Full time
FC Chequers
  • Shaun Rayfield 1'
  • Stuart George 1'
  • Dan Harwood 1'
  • Jack Bennett 1'
18:30
Northleigh A
0 - 0 Full time
Aston FC

Division 2

18:30
Two Rivers
  • Bartek Lachwicz 1'
1 - 6 Full time
Hailey Reserves
  • Callum Mutch 1'
  • Nick Buckingham 1'
  • Perry Tinson 2'
  • Ford Davis 2'

Division 4

18:30
Carterton Pumas
  • Dan Chillington 1'
  • Dean Matthews 1'
  • Darren Davenport 1'
  • Adam Hodges 1'
4 - 0 Full time
Combe Reserves
18:30
FC Hollybush
  • Paul Dray 1'
  • Dan Tasker 1'
  • Dan Smith 1'
  • Paul Heys 1'
  • Nathan Baigent 1'
  • Eddie Brookes 2'
7 - 1 Full time
Corinthians
  • Simon Gibbs 1'
18:30
Wychwood Forest Reserves
  • Matt Herbert 1'
  • David Anstee 1'
  • Chris Jones 2'
  • John Smailes 4'
8 - 2 Full time
Eynsham Sports & Social Club Reserves
  • Shaun Rowbotham 1'
  • Paul Meredith 1'

Saturday 9 April 2011

Premier Division

14:00
AC Finstock
0 - 5 Full time
Wychwood Forest
  • Richard Proctor 1'
  • Mike Duerden 4'
14:00
Hanborough
  • Richard Rouse 1'
  • Aston Leach 1'
2 - 0 Full time
Ducklington
14:00
Kingham All Blacks
  • Gareth Tyack 1'
  • Matt Smith 2'
3 - 2 Full time
Combe
  • James Newman 1'
  • Own Goal 1' (OG)
13:30
Minster Lovell
  • Lamar Rowe 1'
1 - 5 Full time
Charlbury Town
  • Craig McCallum 1'
  • Tony Bott 2'
  • Matt Smith 2'
13:30
Spartan Rangers
  • Dave Cross 2'
2 - 1 Full time
Hailey
  • Ryan Pratley 1' (Pen)

Division 1

14:00
Brize Norton
  • Richard Taylor 2'
2 - 1 Full time
Aston FC
  • Kevin Alcraft 1'
15:30
Chad Park FC
0 - 1 Full time
FC Chequers
  • Dan Harwood 1'
14:00
Ducklington Reserves
  • Lee Beer 1'
  • Cameron Donohoe 1'
2 - 3 Full time
FC Mills
  • Simon Grove-White 3'
14:00
FC Nomads
  • Steve Bircher 1'
1 - 0 Full time
Chipping Norton Town Swifts
14:00
Northleigh A
  • Jason Lonsdale 1'
1 - 1 Full time
Hanborough Reserves
  • Scott Akers 1'
14:00
West Witney
  • Davy Cooper 1'
  • Own Goal 1' (OG)
  • Andy Frost 1'
  • Josh Solomon 2'
5 - 1 Full time
Witney Wanderers
  • Daryl John 1'

Division 2

14:00
Charlbury Town Reserves
0 - 0 Full time
Milton
14:00
Middle Barton
0 - 3 Full time
Stanton Harcourt
  • George Woodcock 1'
  • Tom Gerken 1'
  • Jake Woodcock 1'
14:00
Southrop
  • Ryan Moore 1'
1 - 2 Full time
Witney Royals Reserves
  • Steve Brasier 1'
  • Alex Vaughan 1'
14:00
Spartan Rangers Reserves
0 - 3 Full time
Brize Norton Reserves
  • Chris King 1'
  • Liam O'Brien 2'
13:30
Wootton Sports
  • Carl Scarrott 1'
1 - 2 Full time
Two Rivers
  • Pawel Kulczy 1'
  • Lee Butler 1'

Division 3

14:00
Aston FC Reserves
  • Martin Limmer 1'
  • Steve Evans 1'
  • Simon Isherwood 1'
  • Tim Green 2'
5 - 1 Full time
Kingham All Blacks Reserves
  • Shaun Collins 1'
14:00
Chipping Norton Town Swifts Reserves
0 - 1 Full time
Witney Royals A
  • Colin Morris 1'
14:00
FC Chequers Reserves
  • Adam Izzard 1'
  • Ben Davies 2'
3 - 1 Full time
Eynsham Sports and Social Club
  • John Ayres 1'
14:00
FC Mills Reserves
0 - 1 Full time
Tackley
  • Ryan Wearing 1'
15:30
Minster Lovell Reserves
  • Ed Dunne 1'
  • Stephen Burke 1'
2 - 2 Full time
Freeland FC A
  • George Wagerfield 1'
  • Adrian Williams 1'
14:00
North Leigh B
0 - 3 Full time
West Witney Reserves
  • Jamie Goodwin 1'
  • Alex Stubbs 1'
  • Carl Roberts 1'

Division 4

15:30
Carterton Pumas
  • Kyle Drummond 1'
  • Dean Matthews 1'
2 - 0 Full time
Freeland FC B
14:00
Corinthians
W - L
Eynsham A
14:00
Ducklington B
  • Bradley Olive 1'
  • Dave Baker 1'
  • Jason Hirshfield 1'
  • Ben Jackson 1'
  • Aidan Foard 1'
5 - 0 Full time
Combe Reserves
14:00
FC Hollybush
  • Dan Smith 1'
1 - 0 Full time
AFC Marlborough
13:30
Spartan Rangers A
  • Liam Witcombe 1'
1 - 3 Full time
Wychwood Forest Reserves
  • Matt Herbert 1'
  • David Anstee 1'
  • Adam Harris 1'

Thursday 7 April 2011

Division 1

18:30
FC Mills
  • Lee Senior 1'
  • Huw Neyroud 1'
2 - 3 Full time
Northleigh A

- Semi Final

19:30
Combe
2 - 1 Full time
Hanborough

Wednesday 6 April 2011

Division 2

14:00
Spartan Rangers Reserves
  • Tom Merchant 2'
2 - 3 Full time
Stanton Harcourt
  • David Cooper 1'
  • Ben Calcutt 1'
  • George Woodcock 1'

Division 3

18:30
FC Chequers Reserves
1 - 0 Full time
West Witney Reserves

Tuesday 5 April 2011

- Semi Final

19:30
Chad Park
  • Martin Plumridge 1'
1 - 3 Full time
Spartan Rangers
  • Gavin Kominek 1'
  • Dave Cross 1'
  • Matt Townsend 1'

Saturday 2 April 2011

Premier Division

14:00
Ducklington
  • Ian Peedle 1'
  • Frank Clarke 1'
  • Darren Harriss 1'
3 - 2 Full time
Kingham All Blacks
  • Sam Philpott 2'
14:00
Hailey
  • Luke Manning 2'
2 - 3 Full time
Wychwood Forest
  • Mike Duerden 1'
  • Jason Trinder 1'
  • Neil Taylor 1'
14:00
Hanborough
  • Tom Lewis 1'
1 - 1 Full time
Charlbury Town
  • Craig McCallum 1'
13:30
Spartan Rangers
  • Matt Townsend 1'
1 - 1 Full time
Combe
  • Mike Gardner 1'
14:00
Witney Royals
  • Jamie Kennedy 1'
  • Matt Thompson 1'
  • Chris Coggins 2'
4 - 1 Full time
Minster Lovell
  • Ed Dunne 1'

Division 1

14:00
Aston FC
  • Mike Baker 1'
1 - 1 Full time
Ducklington Reserves
  • Lee Beer 1'
14:00
Chipping Norton Town Swifts
  • Rhys Warner-Carter 1'
  • George Dean 1'
2 - 0 Full time
Hanborough Reserves
14:00
FC Chequers
  • Mo Semlali 1'
  • Nathan Beckett 2'
3 - 0 Full time
Brize Norton
13:30
FC Mills
  • Phil Tierney 1'
  • Jim Petterson 1'
  • Simon Grove-White 3'
5 - 1 Full time
Chad Park FC
  • Tim Allen 1'
14:00
Northleigh A
  • Luke Simmonds 1'
  • Lee Moseley 1'
  • Sam Docherty 1'
  • Jason Lonsdale 2'
5 - 1 Full time
Witney Wanderers
  • Daryl John 1'
14:00
West Witney
0 - 1 Full time
FC Nomads
  • Josh Truby 1'

Division 2

14:00
Charlbury Town Reserves
L - W
Ducklington A
14:00
Middle Barton
  • Paul Kay 1'
  • Shane Probitts 1'
2 - 0 Full time
Hailey Reserves
14:00
Southrop
W - L
Milton
14:00
Wootton Sports
  • Tom Williams 1'
1 - 3 Full time
Brize Norton Reserves
  • James Hookins 1'
  • Sean Rawlings 1'
  • Liam O'Brien 1'

Division 3

14:00
Eynsham Sports and Social Club
  • John Ayres 1'
1 - 9 Full time
Freeland FC A
  • Darius Hodaei 1'
  • Ian Lewis 1'
  • George Wagerfield 1'
  • Scott Greening 1'
  • Adrian Williams 2'
  • Neill Swann 3'
14:00
FC Chequers Reserves
P - P
Tackley
15:30
FC Mills Reserves
  • Anthony Saverton 1'
  • Dan Moore 1'
2 - 4 Full time
Witney Royals A
  • Colin Morris 1'
  • Andy Cross 1'
  • Luke Rippington 1'
  • Ant Barlow 1'
14:00
Kingham All Blacks Reserves
  • Richard French 2'
2 - 1 Full time
North Leigh B
  • Craig Horne 1'
14:00
Minster Lovell Reserves
  • Stephen Burke 1'
1 - 3 Full time
Aston FC Reserves
  • Tim Green 1'
  • Matt Brett 1'
  • Jamie Poynton 1'

Division 4

14:00
AFC Marlborough
W - L
Eynsham A
14:00
Combe Reserves
  • Lewis Cooper 1'
1 - 0 Full time
Freeland FC B
14:00
FC Hollybush
0 - 4 Full time
Carterton Pumas
  • Keiron Lace 1'
  • Kyle Drummond 1'
  • Dan Chillington 2'

Latest news

Week 17 Football Report
General Week 17 Football Report

The Witney and District football family comes together once again!

Useful info for Clubs
General Useful info for Clubs

Crib Sheet

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe