Saturday 11 December 2010

Division 1

14:00
Chad Park FC
P - P
West Witney
14:00
Chipping Norton Town Swifts
  • Rhys Warner-Carter 1'
  • Warwick Tompkins 1'
  • Arron Witham 3'
5 - 1 Full time
FC Nomads
  • Steve Bircher 1'
14:00
Hanborough Reserves
  • Arran Hobley 1'
1 - 0 Full time
Ducklington Reserves
14:00
Witney Wanderers
  • John Bishop 1'
1 - 8 Full time
Northleigh A
  • Jason Lonsdale 1'
  • Will Smaldon 1'
  • Phil Thompson 3'
  • Luke Simmonds 3'

Division 2

14:00
Brize Norton Reserves
  • Sean Rawlings 1'
1 - 4 Full time
Ducklington A
  • Dave Baker 1'
  • Lee Litton 1'
  • Mark Hawkins 2'
14:00
Charlbury Town Reserves
P - P
Hailey Reserves
14:00
Milton
0 - 3 Full time
Middle Barton
  • Ashley Scearce 1'
  • Jack Eaglestone 2'
14:00
Spartan Rangers Reserves
P - P
Southrop
14:00
Two Rivers
P - P
Wootton Sports
14:00
Witney Royals Reserves
  • Matt Thompson 1'
  • Steve Brasier 2'
3 - 1 Full time
Stanton Harcourt
  • Billy Jones 1'

Division 3

14:00
Aston FC Reserves
  • Tim Green 1'
1 - 3 Full time
West Witney Reserves
  • Josh Solomon 1'
  • Gary Smith 1'
  • Ryan Field 1'
14:00
FC Mills Reserves
  • Huw Neyroud 1'
1 - 2 Full time
FC Chequers Reserves
  • Ben Davies 1'
  • Tom Gonzales 1'
14:00
Freeland FC A
  • Ryan Inch 1'
  • Matthew Hardy 1'
  • Sam Burton 2'
  • Dan Alsworth 2'
  • Adrian Williams 3'
9 - 0 Full time
Chipping Norton Town Swifts Reserves
14:00
North Leigh B
P - P
Tackley
14:00
Witney Royals A
  • Richard May 1'
  • Neil Pickering 1'
2 - 1 Full time
Kingham All Blacks Reserves
  • Jonty Russell 1'

Division 4

14:00
AFC Marlborough
  • Steve Foreman 2'
2 - 1 Full time
Combe Reserves
  • Sam Benwell 1'
14:00
Carterton Pumas
W - L
Corinthians
14:00
Eynsham Sports & Social Club Reserves
0 - 22 Full time
FC Hollybush
  • Paul Dray 1'
  • Luke Champion 1'
  • Dan Search 2'
  • Dan Tasker 3'
  • Eddie Brookes 5'
  • Dan Smith 10'
14:00
Wychwood Forest Reserves
  • Matt Herbert 1'
  • Kevin Webb 1'
  • David Anstee 1'
  • Adam Harris 1'
4 - 0 Full time
Ducklington B

- 3

13:30
Combe
  • Own Goal 1' (OG)
  • Martin Reeves 4'
5 - 0 Full time
Souldern
13:30
Cropedy
6 - 4 Full time
FC Mills
  • Pete Claridge 1'
  • Mevlet Gundem 1'
  • Lee Senior 1'
  • Keiron Durrant 1'
13:30
Ducklington
  • Tom West 1'
  • Darren Harriss 2'
3 - 1 Full time
Spartan Rangers
  • Own Goal 1'
13:30
FC Chequers
  • Dan Harwood 1'
  • Stuart George 1'
  • Nathan Beckett 1'
  • Shaun Rayfield 1'
4 - 4 Full time
AC Finstock
  • Sam Bowers 1'
  • Jason Blackman 1'
  • Ashley Overton 2'
FC Chequers win 4 - 2 on penalties.
13:30
Kingham
3 - 5 Full time
Brize Norton
  • Richard Taylor 2' (Pen)
  • Mark Jewell 3'
13:30
St Clements
2 - 4 Full time
Witney Royals
  • Jamie Kennedy 1'
  • Jamie Timms 1'
  • Ryan Collerton 2'

Saturday 4 December 2010

Division 1

14:00
Chad Park FC
P - P
West Witney
14:00
Chipping Norton Town Swifts
P - P
FC Nomads
14:00
Hanborough Reserves
P - P
Ducklington Reserves
14:00
Witney Wanderers
P - P
Northleigh A

Division 2

14:00
Brize Norton Reserves
P - P
Ducklington A
14:00
Charlbury Town Reserves
P - P
Hailey Reserves
14:00
Milton
P - P
Middle Barton
14:00
Spartan Rangers Reserves
P - P
Southrop
14:00
Two Rivers
P - P
Wootton Sports
14:00
Witney Royals Reserves
P - P
Stanton Harcourt

Division 3

14:00
Aston FC Reserves
P - P
West Witney Reserves
14:00
FC Mills Reserves
P - P
FC Chequers Reserves
14:00
Minster Lovell Reserves
P - P
Eynsham Sports and Social Club
14:00
North Leigh B
P - P
Tackley
14:00
Witney Royals A
P - P
Kingham All Blacks Reserves

Division 4

14:00
AFC Marlborough
P - P
Combe Reserves
14:00
Carterton Pumas
P - P
Corinthians
14:00
Eynsham Sports & Social Club Reserves
P - P
FC Hollybush
14:00
Wychwood Forest Reserves
P - P
Ducklington B

Latest news

Week 17 Football Report
General Week 17 Football Report

The Witney and District football family comes together once again!

Useful info for Clubs
General Useful info for Clubs

Crib Sheet

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe