April

Saturday 13 April 2024

Premier Division

13:30
Hailey
vs
Enstone Sports
13:30
Stonesfield
vs
RAF Brize Norton

Division One

14:00
Cassington Rangers
L - W
Bampton United
13:30
Chadlington
vs
Ducklington
15:30
Eynsham SSC
vs
Brize Norton
15:30
Hailey Reserves
vs
Combe Junior Sports
14:00
Hanborough Reserves
vs
Witney Royals
13:30
Heyford Athletic
vs
Aston
13:00
Spartan Rangers
vs
Tower Hill

Division Two

15:30
Chadlington Reserves
vs
Milton-u-Wychwood Reserves
14:00
Freeland
vs
Moreton Rangers Reserves
13:30
Leafield
vs
CHQ United
14:00
Siege
vs
Bourton Rovers
14:00
Witney Royals Reserves
vs
Wootton Sports
12:30
Yarnton A
vs
Kingham All Blacks

Division Three

14:00
Deer Park Rangers
vs
Aston Reserves
13:30
Eynsham SSC Reserves
vs
Carterton Town
15:30
Heyford Athletic Reserves
vs
Sherborne Harriers
15:30
Leafield Reserves
vs
Spartan Rangers Reserves
15:30
Stonesfield Reserves
vs
Tower Hill Reserves
15:30
Yarnton B
W - L
Kingham All Blacks Reserves

Tuesday 16 April 2024

Ted Young Senior Cup 23-24 - First Round

18:30
Aston
vs
Hanborough
18:30
Chadlington
vs
Hook Norton
18:30
Milton-U-Wychwood
vs
Ducklington
18:30
RAF Brize Norton
vs
Tower Hill

Watts Junior Cup 23-24 - Second Round

18:30
Bampton United
vs
Eynsham SSC
18:30
Brize Norton
vs
Cassington Rangers
18:30
CHQ United
vs
Hailey Reserves
18:30
FC Mills
vs
Wootton Sports
18:30
Hanborough Reserves
vs
Heyford Athletic
18:30
Leafield
vs
Kingham All Blacks
18:30
Moreton Rangers Reserves
vs
Combe Junior Sports
18:30
Spartan Rangers
vs
Siege

Supplementary Cup 23-24 - Second Round

18:30
Heyford Athletic Reserves
vs
Stonesfield Reserves

Wednesday 17 April 2024

Fred Ford 23-24 - Final

19:30
Stonesfield
vs
Charlbury Town
Carterton FC

Supplementary Cup 23-24 - Second Round

18:30
Aston Reserves
vs
Deer Park Rangers
18:30
Bampton United Reserves
vs
Yarnton B
18:30
Bourton Rovers Reserves
vs
Milton-U-Wychwood Reserves
18:30
Kingham All Blacks Reserves
vs
Tower Hill Reserves
18:30
Leafield Reserves
vs
Faringdon Town A
18:30
Sherborne Harriers
vs
Chadlington Reserves
18:30
Witney Royals Reserves
vs
Carterton Town

Thursday 18 April 2024

Division One

18:30
Aston
vs
Hanborough Reserves

Saturday 20 April 2024

Premier Division

14:00
Enstone Sports
vs
Charlbury Town

Division One

13:30
Bampton United
vs
Combe Junior Sports
13:30
Chadlington
vs
Hanborough Reserves
14:00
Eynsham SSC
vs
Aston
14:00
Hailey Reserves
vs
Heyford Athletic
14:00
Spartan Rangers
vs
Ducklington
14:00
Tower Hill
vs
Cassington Rangers
14:00
Witney Royals
vs
Brize Norton

Division Two

15:30
Chadlington Reserves
vs
FC Mills
14:15
Faringdon Town Development
vs
Witney Royals Reserves
14:00
Freeland
vs
Bourton Rovers
14:00
Leafield
vs
Siege
14:00
Milton-u-Wychwood Reserves
vs
Wootton Sports
14:00
Moreton Rangers Reserves
vs
Yarnton A

Division Three

14:00
Aston Reserves
vs
Kingham All Blacks Reserves
14:00
Deer Park Rangers
vs
Stonesfield Reserves
13:45
Faringdon Town A
vs
Eynsham SSC Reserves
14:00
Heyford Athletic Reserves
vs
Leafield Reserves
14:00
Yarnton B
vs
Tower Hill Reserves

Wednesday 24 April 2024

Division Two

18:30
Siege
vs
Freeland

Saturday 27 April 2024

Premier Division

14:00
Enstone Sports
vs
Hailey
13:30
Stonesfield
vs
Charlbury Town

Division One

14:00
Aston
vs
Chadlington
14:00
Brize Norton
vs
Ducklington
13:30
Eynsham SSC
vs
Hanborough Reserves
14:00
Hailey Reserves
vs
Bampton United
14:00
Heyford Athletic
vs
Combe Junior Sports
14:00
Witney Royals
vs
Tower Hill

Division Two

14:00
Bourton Rovers
vs
Chadlington Reserves
14:00
Kingham All Blacks
vs
Wootton Sports
13:30
Leafield
vs
Freeland
14:00
Milton-u-Wychwood Reserves
vs
Moreton Rangers Reserves
15:30
Siege
vs
Faringdon Town Development
14:00
Witney Royals Reserves
vs
CHQ United

Division Three

14:00
Deer Park Rangers
vs
Heyford Athletic Reserves
15:30
Eynsham SSC Reserves
vs
Sherborne Harriers
15:30
Leafield Reserves
vs
Carterton Town
15:30
Stonesfield Reserves
vs
Faringdon Town A
14:00
Tower Hill Reserves
vs
Bampton United Reserves
14:00
Yarnton B
vs
Aston Reserves

Tuesday 30 April 2024

Division One

18:30
Aston
vs
Ducklington
18:30
Brize Norton
vs
Bampton United
18:30
Eynsham SSC
vs
Combe Junior Sports
18:30
Heyford Athletic
vs
Hanborough Reserves
18:30
Witney Royals
vs
Chadlington

Division Two

18:30
Freeland
vs
Chadlington Reserves
18:30
Milton-u-Wychwood Reserves
vs
Leafield
18:30
Yarnton A
vs
Siege

Division Three

18:30
Tower Hill Reserves
vs
Kingham All Blacks Reserves

Latest news

Cup semi-final round up
General Cup semi-final round up

New winners of the Jack Busby Memorial trophy and Fred Ford cup guaranteed after dramatic semi finals

Week 29 Match Report
General Week 29 Match Report

Charlbury end Hook Norton’s title hopes as RAF Brize Norton move clear again

Welfare / Safeguarding
General Welfare / Safeguarding

Info for all clubs

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe