Saturday 25 September 2010

Premier Division

14:00
Charlbury Town
  • Craig McCallum 1'
1 - 5 Full time
Ducklington
  • Darren Harriss 1'
  • Ian Peedle 1'
  • Bruce Claridge 1' (OG)
  • Jordan Cormack 2'
14:00
Combe
  • Sam Hibberd 1'
  • Gareth Thomas 1' (OG)
2 - 1 Full time
Spartan Rangers
  • Matt Townsend 1'
14:00
Hanborough
0 - 0 Full time
Witney Royals
14:00
Kingham All Blacks
0 - 2 Full time
Wychwood Forest
  • Mike Bolt 1'
  • Mike Grey 1'
14:00
Minster Lovell
  • Jed Riddy 1'
  • Ed Dunne 1'
  • Nathan Harris 1'
  • Leigh Travers 1'
4 - 4 Full time
Hailey
  • John Andrew 1'
  • Jacob Hambridge 1'
  • Joe Fullerton 2'

Division 1

14:00
Aston FC
  • Dan Long 1'
  • Matt Brown 1'
2 - 3 Full time
Hanborough Reserves
  • Mark Stinchcombe 1'
  • Pete Andrews 2'
14:00
Chipping Norton Town Swifts
  • Dan Frizzell 1' (OG)
1 - 2 Full time
Brize Norton
  • Dan Frizzell 1'
  • Matt Townsend 1'
14:00
Ducklington Reserves
  • Ian Luckett 1'
1 - 5 Full time
FC Chequers
  • Jack Bennett 1'
  • Marcus Townsend 1'
  • Nathan Beckett 3'
14:00
FC Nomads
  • Kristen Thomas 1'
1 - 8 Full time
West Witney
  • Tony McLeman 1'
  • Davy Cooper 1'
  • Jamie McDonagh 2'
  • Matt Boyd 2'
  • Stephan Read 2'
14:00
Northleigh A
  • Luke Simmonds 1'
  • Sam Docherty 2'
3 - 2 Full time
FC Mills
  • Arron Hyatt 1'
  • Gary Murphy 1'

Division 2

14:00
Brize Norton Reserves
  • Rob Brown 1'
  • Sean Rawlings 1'
2 - 2 Full time
Two Rivers
  • Kryzstof Kielty 1'
14:00
Hailey Reserves
  • David Wheetman 2'
  • Charlie Winstone 2'
  • Joe Hatt 2'
6 - 2 Full time
Wootton Sports
  • Jason Ludlow 1'
  • Liam Gubbins 1'
14:00
Milton
  • Jim Littlewood 1'
1 - 4 Full time
Witney Royals Reserves
  • Ian Franklin 1'
  • Chris Pardew 1'
  • Mikey Piper 2'
14:00
Spartan Rangers Reserves
  • Ben Lucas 2'
2 - 3 Full time
Middle Barton
  • Tom Tanner 1'
  • Jack Eaglestone 2'
14:00
Stanton Harcourt
  • Billy Jones 1'
  • Sean Lalor 1'
  • Own Goal 1'
  • Tom Gerken 2'
  • George Woodcock 2'
7 - 1 Full time
Ducklington A
  • Lee Beer 1'

Division 3

14:00
Eynsham Sports and Social Club
  • John Ayres 2'
2 - 2 Full time
Minster Lovell Reserves
  • Ryan Maskery 1'
  • Collis King 1'
14:00
FC Chequers Reserves
  • Dave Webb 1'
  • Dean Jeffs 1'
  • Tom Gonzales 1'
3 - 1 Full time
North Leigh B
  • Tom Radburn 1'
14:00
FC Mills Reserves
  • Tom Rogers 1'
1 - 9 Full time
Freeland FC A
  • Darius Hodaei 2'
  • Neill Swann 3'
  • Aiden Williams 4'
14:00
West Witney Reserves
  • Adam Bolley 1'
  • Own Goal 1'
  • Josh Solomon 1'
3 - 3 Full time
Tackley
  • Craig Broome 1'
  • Oscar Triggs 1'
  • Todd Bayliss 1'
14:00
Witney Royals A
0 - 2 Full time
Aston FC Reserves
  • Matt Britt 1'
  • Paul Herbert 1'

Division 4

14:00
AFC Marlborough
  • Jon Clements 1'
  • Ryan Moran-Ross 1'
  • Anthony Booker 2'
  • Mark Luke 2'
6 - 2 Full time
Spartan Rangers A
  • Tom Merchant 1'
  • Andy Shaw 1'
14:00
FC Hollybush
  • Dan Knight 1'
  • Steve Aldous 1'
  • Dan Smith 2'
  • Dan Tasker 2'
  • Eddie Brookes 2'
8 - 1 Full time
Eynsham Sports & Social Club Reserves
  • Stuart Fisher 1'
14:00
Freeland FC B
  • Rob Belcher 1'
  • Tom Forkner 2'
3 - 0 Full time
Corinthians
14:00
Wychwood Forest Reserves
  • Matt Herbert 1'
  • Chris McNeal 1'
  • Olly Bush 1'
  • Kevin Webb 1'
  • Own Goal 1' (OG)
5 - 1 Full time
Combe Reserves
  • Russell Bennell 1'

- 1

13:30
Carterton Pumas
  • Keiron Lace 1'
1 - 4 Full time
Chad Park
  • Josh Vaughan 1'
  • Neil Keenan 1'
  • George Slatter 2'

Saturday 18 September 2010

Premier Division

14:00
AC Finstock
  • Jason Brackett 1'
  • Chris Thomas 1'
2 - 5 Full time
Kingham All Blacks
  • Matt Lane 1'
  • Daryll Middleton 1'
  • Matt Smith 3'
Att. 73
Ducklington
  • Darren Harriss 1'
  • Jack Morton 2'
3 - 1 Full time
Hanborough
  • Dan Walker 1' (OG)
14:00
Hailey
  • Ryan Pratley 1'
  • Wayne Forrest 1'
  • John Andrew 2'
4 - 2 Full time
Charlbury Town
  • Matt Holloway 1'
  • Steve Knight 1'
14:00
Minster Lovell
0 - 0 Full time
Spartan Rangers
14:00
Wychwood Forest
  • Craig Isle 1'
1 - 2 Full time
Combe
  • Vinnie Snell 1'
  • Matt Baker 1'

Division 1

14:00
FC Chequers
  • Dan Harwood 1'
1 - 0 Full time
Hanborough Reserves
14:00
FC Mills
  • Rob DeBanks 1'
  • Mike Duerden 3'
4 - 3 Full time
Aston FC
  • Sam Ockwell 1'
  • Ryan Hardy 2'
14:00
West Witney
  • Steven Read 2'
  • Davy Cooper 3'
5 - 2 Full time
Chipping Norton Town Swifts
  • Andy Watson 1'
  • Jordan Newman 1'
14:00
Witney Wanderers
0 - 3 Full time
Chad Park FC
  • Tom Cleevely 1'
  • George Slatter 2'

Division 2

14:00
Southrop
  • Shane Imms 1'
  • Ryan Moore 1'
  • Simon Williams 1'
  • Graham Ciudskis 2'
  • Dan Collins 2'
7 - 0 Full time
Wootton Sports
14:00
Stanton Harcourt
  • Billy Jones 1'
1 - 0 Full time
Milton
14:00
Two Rivers
  • Pawel Bronk 1'
  • Kryzstof Kielty 1'
2 - 2 Full time
Ducklington A
  • Ross Clarkson 1'
  • Paul Neale 1'
14:00
Witney Royals Reserves
  • Dean Treadwell 1'
  • Neil Barrett 1'
  • Mikey Piper 1'
  • Dan Price 2'
5 - 1 Full time
Spartan Rangers Reserves
  • Ben Lucas 1'

Division 3

14:00
Aston FC Reserves
  • Martin Limmer 1'
  • Paul Herbert 1'
2 - 1 Full time
Minster Lovell Reserves
14:00
Chipping Norton Town Swifts Reserves
  • Marc Clifton 1'
  • Aiden Pratley 1'
2 - 2 Full time
West Witney Reserves
  • Josh Solomon 1'
  • Mark Hamilton 1'
14:00
Kingham All Blacks Reserves
  • Paul Tyack 1'
  • Miles Harding 1'
2 - 1 Full time
FC Chequers Reserves
  • Scott Thompson 1'
14:00
Tackley
0 - 3 Full time
FC Mills Reserves
  • Shaun Brown 1'
  • Rob Aldridge 1'
  • Mike Cooper 1'

Division 4

14:00
Ducklington B
  • Jordan Saverton 1'
  • Scott Mason 1'
2 - 1 Full time
Corinthians
  • Dave Meredith 1'
14:00
Eynsham Sports & Social Club Reserves
  • Mark Ryder 1'
1 - 7 Full time
Wychwood Forest Reserves
  • Chris Jones 1'
  • Olly Bush 2'
  • Kevin Webb 2'
  • Chris Marshall 2'

- 1

13:30
Brize Norton
  • Mark Hedges 1'
  • Simon Cook 1'
  • Craig Sallis 1'
  • Gerard Morgan 1'
  • Mark Jewell 2'
6 - 4 Full time
FC Hollybush
  • Eddie Brookes 1'
  • Paul Dray 1'
  • Dan Tasker 2'
13:30
Eynsham A
0 - 9 Full time
North Leigh A
  • Sam Duthie 1'
  • Jason Lonsdale 1'
  • Lloyd Lewis 1'
  • Lewis Hathaway 1'
  • Lee Moseley 2'
  • Darren Tasker 3'
13:30
FC Nomads
0 - 2 Full time
Freeland A
  • Adrian Williams 1'
  • Steven Carvey 1'
13:30
Freeland B
  • Adam Longford 1'
1 - 3 Full time
Charlbury Town Res
  • Ashley Smith 1'
  • Carl Siford 2'

Saturday 11 September 2010

Premier Division

14:00
AC Finstock
  • Gary McKinnon 1'
1 - 3 Full time
Hanborough
  • Craig Johnstone 1'
  • Aston Leach 2'
13:30
Hailey
  • Dave Bown 1'
  • Joe Fullerton 2'
3 - 2 Full time
Spartan Rangers
  • Jono Reeves 2'
14:00
Kingham All Blacks
  • Ian Bartholomew 1'
1 - 2 Full time
Ducklington
  • Harry Burnley 1'
  • Adam Clarke 1'
14:00
Witney Royals
  • Chris Catchpole 1'
  • Alex Coleman 1'
  • Steve Brasier 1'
  • Jack Kennedy 1'
4 - 0 Full time
Wychwood Forest

Division 1

14:00
Brize Norton
  • Dan Frizzell 1'
  • Dan King 1'
  • Gerard Morgan 1'
3 - 1 Full time
FC Nomads
  • Jack Costar 1'
14:00
Chipping Norton Town Swifts
  • Warwick Tompkins 1'
  • Gareth Price 2'
3 - 1 Full time
Witney Wanderers
  • Jason Basson 1'
14:00
Northleigh A
  • Jason Lonsdale 1'
  • Darren Tasker 1'
2 - 3 Full time
Ducklington Reserves
  • Dave Duggan 1'
  • Frank Clarke 2'
14:00
West Witney
  • Gary Thomas 1'
  • Stephan Read 1'
2 - 0 Full time
Hanborough Reserves

Division 2

14:00
Ducklington A
  • Mark Hawkins 1'
  • Jason Hirshfield 1'
2 - 1 Full time
Charlbury Town Reserves
  • John Potts 1'
15:30
Hailey Reserves
  • Josh Lock 2'
  • David Wheetman 3'
5 - 3 Full time
Spartan Rangers Reserves
  • Matt Townsend 1'
  • Steven Wright 2'
14:00
Middle Barton
  • George Wood 1'
  • Nick Pickup 2'
3 - 2 Full time
Witney Royals Reserves
  • Anthony Williams 1'
  • Dan Hall 1'
14:00
Milton
  • Jim Littlewood 1'
  • Kevin Robbins 1'
2 - 0 Full time
Southrop
14:00
Two Rivers
  • Lee Butler 1'
1 - 1 Full time
Stanton Harcourt
  • Tom Gerken 1'

Division 3

14:00
Tackley
  • Matty Emptage 1'
  • Oscar Triggs 1'
2 - 3 Full time
North Leigh B
  • Jamie Buxton 1'
  • Harry Adams 1'
  • Arron Clibbon 1'
14:15
West Witney Reserves
  • Chris Beechey 1'
  • Adam Bolley 2'
3 - 2 Full time
Kingham All Blacks Reserves
  • Ashely Thornton 1'
  • Luke Herbert 1'
14:15
Witney Royals A
  • Alex Dorward 1'
1 - 2 Full time
Chipping Norton Town Swifts Reserves
  • Fraser Duffield 2'

Division 4

14:00
Corinthians
  • Andrew Sanderson 1'
1 - 7 Full time
AFC Marlborough
  • Mark Luke 1'
  • Torran O'Dowda 1'
  • Jon Clements 1'
  • Tom Wilson 1'
  • John Omole 3'
14:00
Eynsham Sports & Social Club Reserves
  • Stuart Fisher 1'
  • John Ayres 1'
2 - 2 Full time
Ducklington B
  • Ben Jackson 2'
14:00
Wychwood Forest Reserves
  • Matt Johnson 1'
  • David Anstee 1'
  • Kevin Webb 1'
  • Matt Herbert 2'
5 - 2 Full time
Eynsham A
  • Oliver Page 2'

Saturday 4 September 2010

Premier Division

14:00
Charlbury Town
  • Matt Smith 1'
  • Shaun Gilbert 1'
  • Andrew Woodley 1'
3 - 1 Full time
Wychwood Forest
  • Chris Jones 1'
14:00
Witney Royals
  • Neil Barrett 2'
2 - 3 Full time
Ducklington
  • Ian Peedle 1'
  • Jack Morton 2'

Division 1

14:00
Aston FC
  • Dan Long 1'
  • Sam Ockwell 2'
3 - 0 Full time
West Witney
14:00
Brize Norton
  • Dan Frizzell 1'
  • Dan King 1'
  • Chris Hunt 2'
4 - 1 Full time
Witney Wanderers
  • Bernie Crumlish 1'
14:00
Chipping Norton Town Swifts
0 - 1 Full time
FC Chequers
  • Dan Harwood 1'
14:00
FC Nomads
  • Mickey Hole 1'
  • Steve Potts 1'
  • Steve Bircher 1' (Pen)
  • Chris Lawrence 1'
4 - 3 Full time
Ducklington Reserves
  • Ryan John 1'
  • Ian Luckett 1'
  • Luke Glaister 1'
  • Stuart Cutts 1' (Sent Off)

Division 2

14:00
Southrop
  • Graham Ciudskis 1'
1 - 1 Full time
Charlbury Town Reserves
  • Carl Siford 1'
14:15
Witney Royals Reserves
  • Mikey Piper 1'
1 - 3 Full time
Ducklington A
  • Wayne Evans 1'
  • Jamie Saverton 1'
  • Mark Hawkins 1'

Division 3

14:00
West Witney Reserves
  • Andy Salkeld 1'
  • Jamie Goodwin 1'
  • James Minion 1'
  • Gary Smith 1'
4 - 1 Full time
Eynsham Sports and Social Club
  • Greg Seeney 1'

Division 4

14:00
Eynsham A
  • Jamie Merry 1'
1 - 5 Full time
Carterton Pumas
  • Simon Gordon 1'
  • Keiron Lace 1'
  • Kyle Drummond 3'
14:00
Eynsham Sports & Social Club Reserves
  • Mark Ryder 3'
3 - 8 Full time
AFC Marlborough
  • Lewis Charlett 1'
  • Mark Luke 1'
  • Bruce Wilson 1'
  • Steve Foreman 2'
  • Jon Clements 3'

Latest news

Week 17 Football Report
General Week 17 Football Report

The Witney and District football family comes together once again!

Useful info for Clubs
General Useful info for Clubs

Crib Sheet

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe