Saturday 27 November 2010

Premier Division

14:00
AC Finstock
P - P
Charlbury Town
14:00
Hailey
P - P
Kingham All Blacks
14:00
Minster Lovell
P - P
Ducklington
14:00
Witney Royals
P - P
Combe
14:00
Wychwood Forest
P - P
Spartan Rangers

Division 1

14:00
Brize Norton
P - P
Northleigh A
14:00
Chipping Norton Town Swifts
P - P
Chad Park FC
14:00
Ducklington Reserves
P - P
Aston FC
14:00
FC Chequers
P - P
FC Nomads
14:00
Hanborough Reserves
0 - 2 Full time
Witney Wanderers
  • Martin Jones 1'
  • Nick Brown 1'
14:00
West Witney
P - P
FC Mills

Division 2

14:00
Charlbury Town Reserves
P - P
Ducklington A
14:00
Middle Barton
P - P
Hailey Reserves
14:00
Milton
P - P
Brize Norton Reserves
14:00
Spartan Rangers Reserves
  • Luke Stayte 1'
  • Dan Stanley 1'
2 - 1 Full time
Witney Royals Reserves
  • Jamie Kennedy 1'
14:00
Stanton Harcourt
  • Dan Hackett 2'
  • Martin Cripps 2'
4 - 2 Full time
Two Rivers
  • Pawel Kulczy 1'
  • Bartek Lachwicz 1'
14:00
Wootton Sports
P - P
Southrop

Division 3

14:00
FC Mills Reserves
P - P
Minster Lovell Reserves
14:00
Freeland FC A
P - P
FC Chequers Reserves
14:00
Kingham All Blacks Reserves
P - P
Aston FC Reserves
14:00
North Leigh B
P - P
Chipping Norton Town Swifts Reserves
14:00
Tackley
  • Mohan Ajlan 1'
  • Jake Cook 1'
2 - 4 Full time
Eynsham Sports and Social Club
  • John Ayres 4'
14:00
Witney Royals A
P - P
West Witney Reserves

Division 4

14:00
Carterton Pumas
P - P
Freeland FC B
14:00
Combe Reserves
P - P
Wychwood Forest Reserves
14:00
Corinthians
P - P
Spartan Rangers A
14:00
Ducklington B
P - P
Eynsham A
14:00
FC Hollybush
P - P
AFC Marlborough

Saturday 20 November 2010

Premier Division

14:00
Charlbury Town
  • Craig McCallum 1'
1 - 3 Full time
Hanborough
  • Dan Haggie 1'
  • Liam Harris 2'
14:00
Ducklington
  • Adam Clarke 1'
  • Henry Clarke 1'
  • Stuart Cutts 1'
3 - 2 Full time
Hailey
  • Joey King 2'
14:00
Spartan Rangers
  • Gavin Kominek 1'
  • Nick Brown 1'
  • Matt Townsend 2'
  • Jono Reeves 2'
  • Dave Cross 3'
9 - 0 Full time
AC Finstock
14:00
Wychwood Forest
  • Mike Bolt 1'
  • Mike Duerden 2'
3 - 1 Full time
Minster Lovell
  • Shaun Cross 1'

Division 1

14:00
Chad Park FC
  • George Slatter 1'
  • Josh Vaughan 2'
3 - 0 Full time
Witney Wanderers
14:00
FC Chequers
  • Joe Hewer 1'
  • Jack Bennett 1'
  • Dan Harwood 1'
3 - 3 Full time
Aston FC
  • Sam Ockwell 1'
  • Matt Brown 1'
14:00
FC Mills
0 - 0 Full time
Ducklington Reserves
14:00
FC Nomads
  • Mark Thomas 1'
1 - 0 Full time
Northleigh A
14:00
Hanborough Reserves
0 - 3 Full time
Chipping Norton Town Swifts
  • Shaun Weller 1'
  • Arron Witham 2'
14:00
West Witney
  • Nick Dawood 1'
1 - 3 Full time
Brize Norton
  • Matt Townsend 1'
  • Chris Hunt 2'

Division 2

14:00
Ducklington A
  • Bradley Olive 1'
  • Luke Woodley 1'
2 - 2 Full time
Wootton Sports
  • Tom Williams 1'
  • Toby Warmisham 1'
TBC
Hailey Reserves
  • Stu Morrison 1'
  • Darren Hargreaves 1'
  • Adam Morrison 1'
3 - 4 Full time
Southrop
  • Simon Williams 4'
14:00
Milton
0 - 4 Full time
Two Rivers
  • Bartek Lachwicz 1'
  • Pawel Bronk 3'
14:00
Stanton Harcourt
  • Billy Jones 1'
  • Martin Cripps 1'
2 - 1 Full time
Charlbury Town Reserves
  • Mark Dellar 1'

Division 3

14:00
Aston FC Reserves
  • Dan Godden 1'
  • Ben Mayers 1'
2 - 3 Full time
Freeland FC A
  • Ian Lewis 1'
  • Sam Burton 2'
14:00
Chipping Norton Town Swifts Reserves
  • Marc Clifton 1'
  • Mark Barnes 1'
2 - 3 Full time
Tackley
  • Craig Broome 1'
  • Paul Gray 1'
  • Richard Hatton 1'
14:00
Eynsham Sports and Social Club
  • John Ayres 3'
3 - 3 Full time
West Witney Reserves
  • Gary Smith 1'
  • Jamie Goodwin 1'
  • Adam Bolley 1'

Division 4

14:00
Corinthians
  • Richard Meredith 1'
  • Karl Indge 2'
3 - 3 Full time
Ducklington B
  • Daniel Lewington 1'
  • Tom Baldwin 2'
14:00
Eynsham Sports & Social Club Reserves
L - W
Carterton Pumas
14:00
FC Hollybush
  • Ali Laing 2'
  • Eddie Brookes 4'
6 - 1 Full time
Eynsham A
  • Jamie Merry 1'
14:00
Freeland FC B
  • Ben Halsey 1'
1 - 3 Full time
AFC Marlborough
  • Steve Foreman 1'
  • Ryan Moran-Ross 1'
  • Adam Kelly 1'
14:00
Spartan Rangers A
0 - 0 Full time
Combe Reserves

Saturday 13 November 2010

Premier Division

14:00
Combe
  • Matt Baker 1'
1 - 5 Full time
AC Finstock
  • Gary McKinnon 1'
  • Sam Bowers 1'
  • Ashley Overton 3'

Division 1

14:00
Brize Norton
  • Dan King 1'
  • Matt Howard 1'
2 - 2 Full time
FC Chequers
  • Dan Harwood 1'
  • Ryan Hewer 1'
14:00
FC Mills
  • Steve Lyon 2'
2 - 2 Full time
Witney Wanderers
  • Martin Jones 1'
  • Charlie King 1'

Division 2

14:00
Ducklington A
  • Mark Hawkins 1'
  • Jason Hirshfield 1'
2 - 2 Full time
Middle Barton
  • Rob Davis 1'
  • Martin Kay 1'
14:00
Milton
  • Adam Wallington 1'
1 - 6 Full time
Charlbury Town Reserves
  • Paul Simmonds 1'
  • Rob Appleton 1'
  • Robbie Timms 1'
  • Carl Siford 3'
14:00
Southrop
  • Andy Blissett 1'
  • Andy Drury 1'
  • Simon Williams 3'
5 - 5 Full time
Brize Norton Reserves
  • Rob Hook 1'
  • Gerard Morgan 1'
  • Craig Brice 1'
  • Ollie Puddle 2'
14:00
Wootton Sports
0 - 2 Full time
Witney Royals Reserves
  • Dan Andrew 1'
  • Neil Barrett 1'

Division 3

14:00
Chipping Norton Town Swifts Reserves
  • Mikey Roberts 1'
1 - 1 Full time
Kingham All Blacks Reserves
  • Jonty Russell 1'
14:00
Eynsham Sports and Social Club
  • Matt Walker 1' (Pen)
  • Chris Leach 2'
  • Max Leach 3'
  • John Ayres 6'
12 - 2 Full time
FC Mills Reserves
  • Shaun Brown 1'
  • Phil Tierney 1'
14:00
West Witney Reserves
  • Jamie Goodwin 2'
2 - 3 Full time
North Leigh B
  • Craig Horne 1'
  • Own Goal 1' (OG)
  • Paul Oakey 1'
14:00
Witney Royals A
  • Martin Webb 1'
  • Simon Chesher 1'
2 - 5 Full time
Tackley
  • Craig Broome 1'
  • Richard Hatton 1'
  • Jake Cook 1'
  • Mohan Ajlan 2'

Division 4

14:00
Carterton Pumas
  • Keiron Lace 1'
  • Simon Gordon 1'
  • Will Andrew 1'
  • Dan Chillington 1'
  • James Brown 2'
6 - 0 Full time
Ducklington B
14:00
Corinthians
  • Karl Indge 1'
  • Darren Mobey 2'
3 - 0 Full time
Combe Reserves
14:00
Eynsham A
  • Sam Jones 1'
  • Jon Roome 3'
  • Jamie Merry 3'
7 - 3 Full time
Spartan Rangers A
  • Tom Merchant 1'
  • Cezary Myslek 2'
14:00
FC Hollybush
  • Dan Smith 2'
  • Paul Dray 2'
  • Ali Laing 2'
6 - 3 Full time
Wychwood Forest Reserves
  • Matt Herbert 1'
  • Kevin Webb 1'
  • Olly Bush 1'

- 3

13:30
Hanborough
  • John Sutton 1'
  • Liam Harris 1'
  • Richard Taylor 2'
4 - 3 Full time
Hailey
  • Ryan Pratley 1'
  • Perry Tinson 1'
  • Joey King 1'
13:30
North Leigh A
  • Jason Lonsdale 1'
  • Sam Docherty 1'
  • Lloyd Lewis 1'
  • Luke Simmonds 1'
  • Max Godwin 1'
5 - 0 Full time
AFC Marlborough
13:30
Spartan Rangers
  • Matt Townsend 1'
  • Matt Swiergon 1'
  • Dave Cross 2'
4 - 2 Full time
Witney Royals
  • Steve Green 1'
  • Jack Kennedy 1'
13:30
Stanton Harcourt
  • George Woodcock 1'
  • Martin Cripps 1'
2 - 4 Full time
Chad Park
  • Josh Vaughan 1'
  • George Slatter 3'
13:30
Two Rivers
  • Bartek Lachwicz 1'
  • Pawel Bronk 1'
  • Pawel Kulczy 1'
3 - 5 Full time
Minster Lovell
  • Ed Dunne 1'
  • Courage Nyenya 1'
  • Nathan Harris 1'
  • Leigh Travers 2'
13:30
Wychwood Forest
  • Mike Bolt 1'
  • Mike Duerden 1'
2 - 1 Full time
Aston
  • Dan Isherwood 1'

Saturday 6 November 2010

Division 1

14:00
Ducklington Reserves
  • Frank Clarke 1'
  • Andy Jamieson 1'
2 - 2 Full time
West Witney
  • Chris Beechey 1'
  • Dave Boughtflower 1'
14:00
Witney Wanderers
  • Daryl John 1'
  • Kieran McPherson 1'
  • Will Brown 1'
3 - 1 Full time
Hanborough Reserves
  • Scott Akers 1'

Division 2

14:00
Brize Norton Reserves
0 - 0 Full time
Witney Royals Reserves
14:00
Charlbury Town Reserves
0 - 1 Full time
Southrop
  • Ryan Moore 1'
14:00
Spartan Rangers Reserves
0 - 4 Full time
Ducklington A
  • Luke Glaister 1'
  • Gary Forest 1'
  • Ross Clarkson 2'
14:00
Wootton Sports
  • Jason Ludlow 1'
  • Liam Gubbins 1'
2 - 0 Full time
Hailey Reserves

Division 3

14:00
Chipping Norton Town Swifts Reserves
  • Mark Barnes 1'
  • Mark Clifton 1'
2 - 0 Full time
Minster Lovell Reserves
14:00
FC Mills Reserves
0 - 5 Full time
Kingham All Blacks Reserves
  • Miles Harding 1'
  • Gareth Price 2'
  • Ben Harris 2'
14:00
North Leigh B
  • Darren Tasker 1'
  • Lewis Hathaway 1'
  • Craig Horne 2'
4 - 2 Full time
Aston FC Reserves
  • Paul Herbert 1'
  • Jason Fuller 1'
14:00
West Witney Reserves
0 - 1 Full time
FC Chequers Reserves
  • Tom Gonzales 1'

Division 4

14:00
Ducklington B
0 - 3 Full time
FC Hollybush
  • Dan Tasker 1'
  • Paul Dray 1'
  • Glenn Wheeler 1'
14:00
Eynsham Sports & Social Club Reserves
  • Paul Meredith 1'
1 - 5 Full time
Freeland FC B
  • Jason Footitt 1'
  • Ben Halsey 1'
  • Marc Buckingham 1'
  • Rob Belcher 2'

- 2

13:30
Banbury Galaxy
0 - 1 Full time
FC Mills
  • Rob DeBanks 1'
13:30
Benson Lions
6 - 1 Full time
Milton
  • Adam Wallington 1'
13:30
Eynsham SSC
  • Matt Walker 1'
  • John Ayres 2'
3 - 4 Full time
Great Milton
13:30
FC Naranja
0 - 4 Full time
Spartan Rangers
  • James Clarke 1'
  • Nick Brown 1'
  • Matt Townsend 2'
13:30
FC Nomads
  • Steve Bircher 2'
2 - 5 Full time
Aston
  • Kevin Alcraft 1'
  • Dan Long 2'
  • Ryan Hardy 2'
13:30
Finmere
0 - 5 Full time
AC Finstock
  • Ryan Bowers 1'
  • Jason Blackman 2'
  • Ashley Overton 2'
13:30
Freeland A
  • Darius Hodaei 1'
  • Dan Alsworth 2'
3 - 2 Full time
Two Rivers
  • Lee Butler 1'
  • Pawel Kulczy 1'
13:30
Hailey
  • Sean King 1'
  • Rory Drinkwater 1'
  • Perry Tinson 2'
  • Charlie Winstone 3'
7 - 2 Full time
Chipping Norton Town
  • Warwick Tompkins 1'
  • Shaun Weller 1'
13:30
KEA
9 - 0 Full time
Corinthians
13:30
Middle Barton
  • Martin Kay 1'
1 - 3 Full time
Brize Norton
  • Chris Hunt 1'
  • Dan King 1'
  • Patrick Crowley 1'
13:30
Minster Lovell
  • Ian Wright 1'
  • Nyenya Courage 1'
  • Leigh Travers 2'
4 - 7 Full time
Cowley Crusader
13:30
Paragon
1 - 6 Full time
Combe
  • Matt Baker 1'
  • Steve Smith 1'
  • Simon Gale 4'
13:30
Stanton Harcourt
  • George Woodcock 1'
1 - 3 Full time
Charlbury
  • Tony Bott 1'
  • Shaun Gilbert 1'
  • Craig McCallum 1'
13:30
Steeple Aston
0 - 1 Full time
Ducklington
  • Stuart Cutts 1'
13:30
Tackley
  • Paul Gray 1'
1 - 4 Full time
FC Chequers
  • Mo Semlali 1'
  • Marcus Townsend 1'
  • Dan Harwood 1'
  • Ryan Hewer 1'
13:30
Witney Royals
  • Chris Coggins 2'
  • Jamie Kennedy 3'
5 - 1 Full time
AFC Marlborough
  • Steve Foreman 1'

Latest news

Week 17 Football Report
General Week 17 Football Report

The Witney and District football family comes together once again!

Useful info for Clubs
General Useful info for Clubs

Crib Sheet

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe