Confirm your age. Are you 18 or over?

Tuesday 14 May 2013

Division 2

18:15
Charlbury Town Reserves
  • Gary Jones 1'
  • Carl Siford 1'
2 - 6 Full time
Witney Wanderers
  • Adenir Cesar 1'
  • Adenir Cesar 1'
  • Martin Jones 1'
  • Mark Saxel 1'
  • Chris Bennell 1'
  • James Bason 1'
18:15
Milton
  • Dan Search 1'
1 - 3 Full time
Middle Barton
  • Martin Kay 1'
  • Jamie Carswell 1'
  • Ashley Scearce 1'

Division 3

18:15
Chipping Norton Town Reserves
  • Warwick Tompkins 1'
  • Warwick Tompkins 1'
  • Warwick Tompkins 1'
  • Keiron Watts 1'
  • Keiron Watts 1'
  • George Dean 1'
  • Justin Morgan 1'
  • Daryl Soper 1'
8 - 1 Full time
Minster Lovell Reserves
  • John Forteath 1'

Division 4

18:15
Bampton Utd
  • Tom Boot 1'
  • Tom Boot 1'
  • Conor O'Shea 1'
  • Andy Morris 1'
  • Nathan Beckett 1'
  • Mark Carrington 1'
  • Jordan Day 1'
  • Liam Main 1'
8 - 3 Full time
Eynsham Sports Reserves
  • Leigh Parsons 1'
  • Matt Walker 1'
  • Greg Seeney 1'

Monday 13 May 2013

Division 3

18:30
Carterton Rangers
L - W
FC Hollybush

Saturday 11 May 2013

Premier

14:00
North Leigh 'A'
3 - 2 Full time
Carterton 'A'

Division 2

14:00
Witney Wanderers
  • Tom Gregory 1'
  • James Bason 1'
  • Adenir Cesar 1'
3 - 4 Full time
West Witney Reserves
  • Matt Townsend 1'
  • Matt Townsend 1'
  • Karl Dodds 1'
  • Mark Haydon 1'

Division 3

14:00
Wootton Sports
  • Dean Wasilewski 1'
  • John Holder 1'
  • Billy Carter 1'
  • Ben Pearce 1'
  • James Barker 1'
2 - 4 Full time
Carterton Rangers
  • Andrew Stone 1'

Friday 10 May 2013

Division1

18:15
Aston
0 - 1 Full time
Brize Norton
  • Ryan Weston 1'
18:15
Minster Lovell
  • Nathan Harris 1'
  • Nathan Harris 1'
  • Nathan Harris 1'
  • Nathan Harris 1'
  • Craig Sallis 1'
  • Mykel Ryan 1'
  • Ed Dunne 1'
7 - 3 Full time
Stanton Harcourt
  • Ben Calcutt 1'
  • Andy Jackson 1'
  • Dan Smith 1'

- Final

19:30
FC Hollybush
2 - 1 Full time
Bampton Utd

Thursday 9 May 2013

Division 2

18:15
North Leigh 'B'
W - L
Milton
18:15
Witney Wanderers
  • Chris Bennell 1'
  • Chris Bennell 1'
  • Sam King 1'
  • Tom Gregory 1'
  • James Bason 1'
5 - 3 Full time
Ducklington Reserves
  • Shaun Brown 1'
  • Shaun Brown 1'
  • Dave Baker 1'

Division 3

18:15
Aston Reserves
L - W
Carterton Rangers

Wednesday 8 May 2013

Division 3

18:15
Minster Lovell Reserves
  • Liam Crawford 1'
1 - 3 Full time
Kirtlington
  • Alex Metcalfe 1'
  • Adam Kelly 1'
  • Andy Gillespie 1'

Division 4

18:15
Eynsham Sports Reserves
  • John Ayres 1'
  • John Ayres 1'
  • Sean Waldron 1'
3 - 4 Full time
Kingham AB Reserves
  • Dom Hemmings 1'
  • Dom Hemmings 1'
  • Dom Hemmings 1'
  • Jake Harewood 1'
18:15
Milton Reserves
  • Jake Forster 1'
  • Own Goal 1' (OG)
2 - 4 Full time
Bourton Rovers
  • Sam Mattock 1'
  • Sam Mattock 1'
  • Charlie Vinton 1'
  • Julio Oliveria 1'

Tuesday 7 May 2013

Premier

18:15
Carterton 'A'
  • Steve Godfrey 1'
1 - 1 Full time
Hailey
  • Sean King 1'
18:15
West Witney
  • Karl Dodds 1'
  • Karl Dodds 1'
  • Kevin Lewis 1'
  • Kevin Lewis 1'
  • Tom Perry 1'
  • Tom Perry 1'
  • Alex Stubbs 1'
  • Shaun Rayfield 1'
8 - 0 Full time
Charlbury Town

Division1

18:15
Brize Norton
  • Peter Hutt 1'
1 - 1 Full time
Hailey Reserves
  • Tom Gonzales 1'
18:15
Chadlington
W - L
FC Mills
18:15
Minster Lovell
  • Nathan Harris 1'
  • Ed Dunne 1'
  • Neil Crozier 1'
3 - 0 Full time
Aston

Division 2

18:15
Carterton Pumas
W - L
West Witney Reserves
18:15
Combe
  • Simon Gale 1'
  • George May 1'
2 - 3 Full time
Bampton
  • Jack Green 1'
  • Jamie Austin 1'
  • Jack Green 1'
18:15
Eynsham Sports
  • John Ayres 1'
  • John Ayres 1'
  • John Ayres 1'
  • John Ayres 1'
  • Matt Walker 1'
5 - 0 Full time
Milton
18:15
North Leigh 'B'
  • Darren Tasker 1'
  • Tom Radburn 1'
  • Ian Quarterman 1'
  • Craig Horne 1'
4 - 1 Full time
Witney Royals Reserves
  • Russell Plumb 1'

Saturday 4 May 2013

Premier

14:00
Carterton 'A'
  • Chris Zoldan 1'
  • Mike Bolt 1' (Pen)
2 - 2 Full time
Chipping Norton Town
  • Reece Bayliss 1'
  • James Harri 1' (Pen)
13:30
Ducklington
0 - 0 Full time
Spartan Rangers
14:00
Hailey
  • Jack Bennett 1'
1 - 2 Full time
Hanborough
  • Arran Hobley 1'
  • Craig Johnstone 1'
14:00
North Leigh 'A'
1 - 4 Full time
Charlbury Town
  • Craig McCallum 1'
  • Craig McCallum 1'
  • Craig McCallum 1'
  • Gareth Benfield 1'

Division 2

15:30
Ducklington Reserves
W - L
Charlbury Town Reserves
14:00
Milton
  • Jake Forster 1' (Pen)
1 - 3 Full time
West Witney Reserves
  • Keith Frendo 1' (Pen)
  • Matt Townsend 1'
  • Tom Perry 1'

Division 3

14:00
FC Hollybush
  • Paul Dray 1'
  • Davy Cooper 1'
2 - 1 Full time
Carterton Rangers
  • Andrew Stone 1' (Pen)
14:00
Minster Lovell Reserves
  • Sam Hatton 1'
  • John Holder 1'
1 - 2 Full time
Wootton Sports
  • Jason Ludlow 1'
14:00
Tackley
  • Roger Moss 1'
1 - 1 Full time
Kirtlington
  • Adam Kelly 1'

Division 4

15:30
Milton Reserves
  • Jim Rawlins 1'
  • Daniel Hooton 1'
2 - 2 Full time
FC Hollybush Reserves
  • Dan Bilton 1'
  • Angelo Aniello 1'

Friday 3 May 2013

Division1

13:30
Brize Norton
  • Dan King 1'
  • Dan King 1'
  • Dan King 1'
  • Gerard Morgan 1'
  • Gerard Morgan 1'
  • Scott Peaper 1'
  • Dan Frizzell 1'
7 - 0 Full time
FC Mills

Division 4

18:15
Corinthians
L - W
Bourton Rovers

- Semi Final

19:30
Ducklington 'A'
0 - 3 Full time
Bampton Utd

Thursday 2 May 2013

Division 2

18:15
Milton
  • Jake Payne 1' (OG)
1 - 0 Full time
Bampton

- Final

19:30
Carterton 'A'
  • Dan Sollis 1'
1 - 1 Full time
West Witney
  • Ian Sparkes 1'
West Witney won 4-3 on pens

Wednesday 1 May 2013

Premier

18:15
Hanborough
  • Joey Burgess 1'
  • Joey Burgess 1'
  • Arran Hobley 1'
  • Tom Lewis 1'
4 - 1 Full time
Ducklington
  • Jake Souch 1'

Division1

18:15
Aston
  • Alex Timms 1'
1 - 1 Full time
FC Nomads
  • Steve Bircher 1'

Division 3

18:15
Chipping Norton Town Reserves
  • Sam Philpott 1'
  • Sam Philpott 1'
  • Sam Philpott 1'
  • Keiron Watts 1'
4 - 1 Full time
Wootton Sports
  • John Holder 1'

Division 4

18:15
Bourton Rovers
  • Julio Oliveria 1'
  • Matt Winter 1'
2 - 0 Full time
Wychwood Foresters
18:15
Greystones FC
L - W
Eynsham Sports Reserves
18:15
Witney Royals 'A'
  • Josh Russell 1'
  • Josh Russell 1'
  • Josh Russell 1'
  • Mark Cowell 1'
  • Mark Cowell 1'
  • Alex Pardew 1'
  • Luke Russell 1'
7 - 2 Full time
Milton Reserves
  • Arrun Baker 1'
  • Pat King 1'

- Final

19:30
Chadlington
  • Craig Salmon 1'
  • Josh Catling 1'
  • Steve Hunt 1'
3 - 1 Full time
Stanton Harcourt

Latest news

Witney & District Football Reports - Week 2
General Witney & District Football Reports - Week 2

Groundhoppers enjoy goals galore during inaugural Witney and District visit. By David Evans

WDFA Ground Hop Weekend
General WDFA Ground Hop Weekend

Friday 13th & Saturday 14th September

Witney & District Football Reports - Week 1
General Witney & District Football Reports - Week 1

Written by John Smyth

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe