Tuesday 14 May 2013

Division 2

18:15
Charlbury Town Reserves
  • Gary Jones 1'
  • Carl Siford 1'
2 - 6 Full time
Witney Wanderers
  • Adenir Cesar 1'
  • Adenir Cesar 1'
  • Martin Jones 1'
  • Mark Saxel 1'
  • Chris Bennell 1'
  • James Bason 1'
18:15
Milton
  • Dan Search 1'
1 - 3 Full time
Middle Barton
  • Martin Kay 1'
  • Jamie Carswell 1'
  • Ashley Scearce 1'

Division 3

18:15
Chipping Norton Town Reserves
  • Warwick Tompkins 1'
  • Warwick Tompkins 1'
  • Warwick Tompkins 1'
  • Keiron Watts 1'
  • Keiron Watts 1'
  • George Dean 1'
  • Justin Morgan 1'
  • Daryl Soper 1'
8 - 1 Full time
Minster Lovell Reserves
  • John Forteath 1'

Division 4

18:15
Bampton Utd
  • Tom Boot 1'
  • Tom Boot 1'
  • Conor O'Shea 1'
  • Andy Morris 1'
  • Nathan Beckett 1'
  • Mark Carrington 1'
  • Jordan Day 1'
  • Liam Main 1'
8 - 3 Full time
Eynsham Sports Reserves
  • Leigh Parsons 1'
  • Matt Walker 1'
  • Greg Seeney 1'

Monday 13 May 2013

Division 3

18:30
Carterton Rangers
L - W
FC Hollybush

Saturday 11 May 2013

Premier

14:00
North Leigh 'A'
3 - 2 Full time
Carterton 'A'

Division 2

14:00
Witney Wanderers
  • Tom Gregory 1'
  • James Bason 1'
  • Adenir Cesar 1'
3 - 4 Full time
West Witney Reserves
  • Matt Townsend 1'
  • Matt Townsend 1'
  • Karl Dodds 1'
  • Mark Haydon 1'

Division 3

14:00
Wootton Sports
  • Dean Wasilewski 1'
  • John Holder 1'
  • Billy Carter 1'
  • Ben Pearce 1'
  • James Barker 1'
2 - 4 Full time
Carterton Rangers
  • Andrew Stone 1'

Friday 10 May 2013

Division1

18:15
Aston
0 - 1 Full time
Brize Norton
  • Ryan Weston 1'
18:15
Minster Lovell
  • Nathan Harris 1'
  • Nathan Harris 1'
  • Nathan Harris 1'
  • Nathan Harris 1'
  • Craig Sallis 1'
  • Mykel Ryan 1'
  • Ed Dunne 1'
7 - 3 Full time
Stanton Harcourt
  • Ben Calcutt 1'
  • Andy Jackson 1'
  • Dan Smith 1'

- Final

19:30
FC Hollybush
2 - 1 Full time
Bampton Utd

Thursday 9 May 2013

Division 2

18:15
North Leigh 'B'
W - L
Milton
18:15
Witney Wanderers
  • Chris Bennell 1'
  • Chris Bennell 1'
  • Sam King 1'
  • Tom Gregory 1'
  • James Bason 1'
5 - 3 Full time
Ducklington Reserves
  • Shaun Brown 1'
  • Shaun Brown 1'
  • Dave Baker 1'

Division 3

18:15
Aston Reserves
L - W
Carterton Rangers

Wednesday 8 May 2013

Division 3

18:15
Minster Lovell Reserves
  • Liam Crawford 1'
1 - 3 Full time
Kirtlington
  • Alex Metcalfe 1'
  • Adam Kelly 1'
  • Andy Gillespie 1'

Division 4

18:15
Eynsham Sports Reserves
  • John Ayres 1'
  • John Ayres 1'
  • Sean Waldron 1'
3 - 4 Full time
Kingham AB Reserves
  • Dom Hemmings 1'
  • Dom Hemmings 1'
  • Dom Hemmings 1'
  • Jake Harewood 1'
18:15
Milton Reserves
  • Jake Forster 1'
  • Own Goal 1' (OG)
2 - 4 Full time
Bourton Rovers
  • Sam Mattock 1'
  • Sam Mattock 1'
  • Charlie Vinton 1'
  • Julio Oliveria 1'

Tuesday 7 May 2013

Premier

18:15
Carterton 'A'
  • Steve Godfrey 1'
1 - 1 Full time
Hailey
  • Sean King 1'
18:15
West Witney
  • Karl Dodds 1'
  • Karl Dodds 1'
  • Kevin Lewis 1'
  • Kevin Lewis 1'
  • Tom Perry 1'
  • Tom Perry 1'
  • Alex Stubbs 1'
  • Shaun Rayfield 1'
8 - 0 Full time
Charlbury Town

Division1

18:15
Brize Norton
  • Peter Hutt 1'
1 - 1 Full time
Hailey Reserves
  • Tom Gonzales 1'
18:15
Chadlington
W - L
FC Mills
18:15
Minster Lovell
  • Nathan Harris 1'
  • Ed Dunne 1'
  • Neil Crozier 1'
3 - 0 Full time
Aston

Division 2

18:15
Carterton Pumas
W - L
West Witney Reserves
18:15
Combe
  • Simon Gale 1'
  • George May 1'
2 - 3 Full time
Bampton
  • Jack Green 1'
  • Jamie Austin 1'
  • Jack Green 1'
18:15
Eynsham Sports
  • John Ayres 1'
  • John Ayres 1'
  • John Ayres 1'
  • John Ayres 1'
  • Matt Walker 1'
5 - 0 Full time
Milton
18:15
North Leigh 'B'
  • Darren Tasker 1'
  • Tom Radburn 1'
  • Ian Quarterman 1'
  • Craig Horne 1'
4 - 1 Full time
Witney Royals Reserves
  • Russell Plumb 1'

Saturday 4 May 2013

Premier

14:00
Carterton 'A'
  • Chris Zoldan 1'
  • Mike Bolt 1' (Pen)
2 - 2 Full time
Chipping Norton Town
  • Reece Bayliss 1'
  • James Harri 1' (Pen)
13:30
Ducklington
0 - 0 Full time
Spartan Rangers
14:00
Hailey
  • Jack Bennett 1'
1 - 2 Full time
Hanborough
  • Arran Hobley 1'
  • Craig Johnstone 1'
14:00
North Leigh 'A'
1 - 4 Full time
Charlbury Town
  • Craig McCallum 1'
  • Craig McCallum 1'
  • Craig McCallum 1'
  • Gareth Benfield 1'

Division 2

15:30
Ducklington Reserves
W - L
Charlbury Town Reserves
14:00
Milton
  • Jake Forster 1' (Pen)
1 - 3 Full time
West Witney Reserves
  • Keith Frendo 1' (Pen)
  • Matt Townsend 1'
  • Tom Perry 1'

Division 3

14:00
FC Hollybush
  • Paul Dray 1'
  • Davy Cooper 1'
2 - 1 Full time
Carterton Rangers
  • Andrew Stone 1' (Pen)
14:00
Minster Lovell Reserves
  • Sam Hatton 1'
  • John Holder 1'
1 - 2 Full time
Wootton Sports
  • Jason Ludlow 1'
14:00
Tackley
  • Roger Moss 1'
1 - 1 Full time
Kirtlington
  • Adam Kelly 1'

Division 4

15:30
Milton Reserves
  • Jim Rawlins 1'
  • Daniel Hooton 1'
2 - 2 Full time
FC Hollybush Reserves
  • Dan Bilton 1'
  • Angelo Aniello 1'

Friday 3 May 2013

Division1

13:30
Brize Norton
  • Dan King 1'
  • Dan King 1'
  • Dan King 1'
  • Gerard Morgan 1'
  • Gerard Morgan 1'
  • Scott Peaper 1'
  • Dan Frizzell 1'
7 - 0 Full time
FC Mills

Division 4

18:15
Corinthians
L - W
Bourton Rovers

- Semi Final

19:30
Ducklington 'A'
0 - 3 Full time
Bampton Utd

Thursday 2 May 2013

Division 2

18:15
Milton
  • Jake Payne 1' (OG)
1 - 0 Full time
Bampton

- Final

19:30
Carterton 'A'
  • Dan Sollis 1'
1 - 1 Full time
West Witney
  • Ian Sparkes 1'
West Witney won 4-3 on pens

Wednesday 1 May 2013

Premier

18:15
Hanborough
  • Joey Burgess 1'
  • Joey Burgess 1'
  • Arran Hobley 1'
  • Tom Lewis 1'
4 - 1 Full time
Ducklington
  • Jake Souch 1'

Division1

18:15
Aston
  • Alex Timms 1'
1 - 1 Full time
FC Nomads
  • Steve Bircher 1'

Division 3

18:15
Chipping Norton Town Reserves
  • Sam Philpott 1'
  • Sam Philpott 1'
  • Sam Philpott 1'
  • Keiron Watts 1'
4 - 1 Full time
Wootton Sports
  • John Holder 1'

Division 4

18:15
Bourton Rovers
  • Julio Oliveria 1'
  • Matt Winter 1'
2 - 0 Full time
Wychwood Foresters
18:15
Greystones FC
L - W
Eynsham Sports Reserves
18:15
Witney Royals 'A'
  • Josh Russell 1'
  • Josh Russell 1'
  • Josh Russell 1'
  • Mark Cowell 1'
  • Mark Cowell 1'
  • Alex Pardew 1'
  • Luke Russell 1'
7 - 2 Full time
Milton Reserves
  • Arrun Baker 1'
  • Pat King 1'

- Final

19:30
Chadlington
  • Craig Salmon 1'
  • Josh Catling 1'
  • Steve Hunt 1'
3 - 1 Full time
Stanton Harcourt

Latest news

Week 14 Football Report
General Week 14 Football Report

Successful weekend in the Junior Shield for Witney and District sides

Useful info for Clubs
General Useful info for Clubs

Crib Sheet

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe