Saturday 24 September 2022

Premier Division

14:00
Charlbury Town
  • Craig McCallum 1'
  • Callum Smart 1'
2 - 3 Full time
Milton
  • Alex Ayres 1'
  • Sean Godfrey 1'
  • Jonny Fletcher 1'
14:00
Enstone
  • Jay Mair 1'
  • Jordan Godfrey 1'
  • Nathan Bott 2'
4 - 0 Full time
Freeland
14:00
Minster Lovell
  • Jacob Hughes 1'
  • Chris Hirons 1'
2 - 2 Full time
Hanborough
  • Aston Leach 2'

Division One

14:00
Aston
  • Nick Angus 1'
  • Lewis Scott 2'
3 - 1 Full time
Combe
  • Louis Ashcroft 1'
14:00
Carterton
  • Adam Fisher 1'
  • Conner Townsend 1'
2 - 1 Full time
Ducklington
  • Jasper Winder 1'
13:45
Faringdon Town Development
0 - 2 Full time
Hailey Res
  • Nathan Kimber 1'
  • Jack Wood 1'
17:00
Heyford Athletic
  • Kieran Chambers 1' (Pen)
  • Aaron Phipps 1'
2 - 2 Full time
Chadlington
  • Jordan Charlesworth 2'
14:00
RAF Brize Norton
  • Carl Drury 1'
  • Mark Williams 2'
3 - 2 Full time
Witney Royals
  • Luke Colville 1'
  • Corey Donohoe 1'
14:00
Tower Hill
  • James Scott 1'
1 - 3 Full time
Hatherop
  • Mason Hathaway 1'
  • Christian Turner-Williams 2'

Division Two

11:00
Brize Norton
0 - 1 Full time
Cassington Rangers
  • Jason Blackman 1' (Pen)
14:15
Faringdon Town A
0 - 3 Full time
Hatherop Res
  • Fabian Daniels 1'
  • Dab Godwin 1'
  • Matt Townsend 1'
14:00
Hailey A
  • Nathan Rees 1'
  • Cody Davies 1'
2 - 1 Full time
Kingham All Blacks
  • Jonty Russell 1'
14:00
Leafield
  • Ciao Jusius 2'
2 - 9 Full time
Siege
  • Jack Douglas 1'
  • Mykel Ryan 1'
  • Gez Morgan 1'
  • Chris Jones 1' (Pen)
  • Jack Topping 2'
  • Jonny Dover 2'
14:00
Spartan Rangers Res
  • Henry Clarke 1'
  • David Pryse 1'
  • Mev Gundem 1'
3 - 1 Full time
Freeland Res
  • Connor Smith 1'
14:00
Witney Royals Res
  • Rob DeBanks 1'
  • Nathan Harris 1'
  • Elliot Major 1'
3 - 2 Full time
Eynsham SSC
  • Ben Oates 2'

Division Three

14:00
Deer Park Rangers
  • Brandon Laing 1'
  • Jamie Horne 1'
  • Harry Edwards 3'
5 - 1 Full time
Aston Res
  • Neil Cooley 1'
14:00
Eynsham SSC Res
0 - 4 Full time
FC Mills
  • Dan Smith 1'
  • James Morgan 1'
  • Dean Mays 2'
14:00
Stonesfield Res
  • Luke Burns 1'
  • Jacob Oliver 1'
2 - 5 Full time
Chadlington Res
  • Kevin Mulhearn 1'
  • Matt Waller 1'
  • Ethan Taylor 1'
  • Mauro Esteves 1'
  • Brin Mayne 1'
14:00
Wootton
  • Theo Flatman 1'
  • Jamie Hutton 1'
  • Liam Robinson 1'
  • Michael Steers 1'
  • Gary Townsend 2'
  • Asha Townsend 4'
10 - 0 Full time
Carterton Town
14:00
Yarnton A
  • John Boyes 1'
  • Grant Gaetner 1'
  • Callum Rolfe 2'
  • Chad Blackman 3'
  • Cameron Heyring 3'
  • Michael Trafford 4'
14 - 1 Full time
Leafield Res
  • Doug Mulhihill 1'

Saturday 17 September 2022

Premier Division

14:00
Charlbury Town
  • Own Goal 1' (OG)
1 - 5 Full time
Enstone
  • Jay Mair 2'
  • Nathan Bott 3'
15:30
Hailey
  • Nathan Kimber 1'
  • Freddie Buckingham 1'
2 - 2 Full time
Freeland
  • Liam Harris 1'
  • Rob Keylock 1'
14:00
Hanborough
0 - 1 Full time
Stonesfield
  • Jordan Newman 1'
14:00
Spartan Rangers
  • Frank Clarke 1'
1 - 1 Full time
Minster Lovell
  • Jacob Hughes 1'

Division One

15:30
Aston
  • Kieran watts 1'
  • Lewis Scott 2'
3 - 3 Full time
Witney Royals
  • Stuart Tranter 1'
  • Corey Donohoe 2'
14:00
Carterton
  • Jack Bellenger 2'
2 - 1 Full time
Heyford Athletic
  • Kieran Chambers 1'
14:15
Faringdon Town Development
  • Liam O'Sullivan 1'
1 - 2 Full time
Ducklington
  • Max Davison 1'
  • Charlie Fisher 1'
15:30
Hailey Res
  • Gary Mitchell 1'
1 - 5 Full time
Combe
  • Luke Barton 1'
  • Ciaran Northwood 1'
  • Charlie Ibbotson 3'
14:00
RAF Brize Norton
  • Mike Flavell 1'
  • Carl Drury 1'
2 - 2 Full time
Hatherop
  • Jake Denness 1'
  • Mason Hathaway 1'
14:30
Tower Hill
  • James Scott 3'
3 - 0 Full time
Chadlington

Division Two

14:00
Bampton
  • Jake Pritchard 1'
1 - 1 Full time
Siege
  • Mykel Ryan 1'
14:00
Brize Norton
  • Dylan Briggs 1'
  • Alfie Gardiner 1'
  • Jason Hirscfield 1'
  • Adam Davis 1'
4 - 1 Full time
Eynsham SSC
  • Ben Oates 1'
13:45
Faringdon Town A
  • Tom Burdett 1'
  • Ben Stratford 1'
2 - 3 Full time
Milton Res
  • Jon Chapman 1'
  • Freddie Rix 1'
  • George Ford 1'
14:00
Freeland Res
L - W
Cassington Rangers
14:00
Hatherop Res
  • Harvey New 1'
  • Richard Stearn 1'
  • Adam Townsend 1'
  • Matt Anderson 2'
  • Paddy Cripps 6'
11 - 0 Full time
Hailey A
14:00
Leafield
  • Ciao Jusius 1'
1 - 8 Full time
Kingham All Blacks
  • Sam Alvin 1'
  • Dylan Ellis 1'
  • Lewis Pretorius 1'
  • Dom Hemmings 1'
  • Jonty Russell 2'
  • Mitch Faulkner 2'
14:00
Witney Royals Res
W - L
Spartan Rangers Res

Division Three

13:30
Aston Res
0 - 4 Full time
Wootton
  • Asha Townsend 1'
  • Gary Townsend 1'
  • Theo Flatman 1'
  • Liam Robinson 1'
14:00
Chadlington Res
  • Mauro Esteves 1'
1 - 1 Full time
Deer Park Rangers
  • Harry Edwards 1'
14:00
Eynsham SSC Res
  • Chris Baldwin 1'
  • Matt Hughes 1'
2 - 1 Full time
Leafield Res
  • Luke Washington 1'
14:00
FC Mills
  • Pete Hutt 1'
  • Dean Spivey 1'
2 - 1 Full time
Carterton Town
  • Tyler Webster 1'
14:00
Sherborne Harriers
  • Josh Betteridge 1' (Pen)
1 - 2 Full time
Tower Hil Res
  • Liam Aust 1'
  • Will Watts 1'
14:00
Yarnton A
  • Dave Riseley 1'
2 - 0 Full time
Kingham All Blacks Res
  • Cameron Heyring 1'

Saturday 10 September 2022

Premier Division

14:00
Enstone
P - P
Spartan Rangers
15:30
Hailey
P - P
Minster Lovell
14:00
Milton
P - P
Stonesfield

Division One

13:30
Aston
P - P
Chadlington
14:00
Ducklington
P - P
Combe
14:00
Heyford Athletic
P - P
Hailey Res
14:00
RAF Brize Norton
P - P
Carterton
14:00
Witney Royals
P - P
Tower Hill

Division Two

14:00
Brize Norton
P - P
Witney Royals Res
14:00
Freeland Res
P - P
Siege
13:30
Hailey A
P - P
Milton Res
14:00
Hatherop Res
P - P
Eynsham SSC
14:00
Leafield
P - P
Faringdon Town A
14:00
Spartan Rangers Res
P - P
Kingham All Blacks

Division Three

14:00
Chadlington Res
P - P
Wootton
14:00
Eynsham SSC Res
P - P
Sherborne Harriers
14:00
FC Mills
P - P
Stonesfield Res
14:00
Kingham All Blacks Res
P - P
Leafield Res
14:00
Tower Hil Res
P - P
Yarnton A

Saturday 3 September 2022

Premier Division

14:00
Spartan Rangers
0 - 2 Full time
Milton
  • Mitchell Constable 1'
  • Josh Catling 1'

Division One

13:30
Aston
  • Lewis Scott 1'
  • Charlie Harper 1'
2 - 2 Full time
Heyford Athletic
  • Kieran Chambers 2'
13:45
Faringdon Town Development
  • Liam O'Sullivan 1'
1 - 1 Full time
Tower Hill
  • Wil Hayes 1'
14:00
Hatherop
  • Alex Anderson 1'
  • Nat Cramp 1'
  • Christian Turner-Williams 2'
4 - 0 Full time
Combe

Division Two

14:00
Cassington Rangers
  • Jason Blackman 1'
  • Ross Lewington 1'
  • Jordan Lyne 1'
  • Max Gallagher 1'
  • Daniel Bourton 1'
  • Own Goal 1' (OG)
6 - 0 Full time
Milton Res
14:15
Faringdon Town A
  • Gareth Eltham 1'
  • Tom Walsham 1'
2 - 3 Full time
Brize Norton
  • George Sheldon 1'
  • Dylan Briggs 2'
15:30
Hailey A
  • Curtis Hathaway 2'
2 - 0 Full time
Siege
14:00
Kingham All Blacks
  • Jonty Russell 1'
  • Dom Hemmings 1'
  • Lewis Pretorius 1'
  • Yusuf Okunade 1'
  • Mitch Faulkner 3'
7 - 0 Full time
Hatherop Res

Division Three

15:30
Aston Res
  • Jack Chaundry 1'
1 - 3 Full time
Kingham All Blacks Res
  • Ellis Godin 1'
  • Jamie Youngson 2'
14:00
Deer Park Rangers
  • Dan Squires 1'
  • Brandon Laing 2'
3 - 1 Full time
Carterton Town
  • John Bevon 1'
14:00
Tower Hil Res
0 - 4 Full time
Wootton
  • James Trafford 1'
  • Asha Townsend 1'
  • Jamie Hutton 2'
14:00
Yarnton A
  • George Greening 1'
  • Jacob Sheel 1'
2 - 1 Full time
Eynsham SSC Res
  • Ben Oates 1'

Latest news

Week 17 Football Report
General Week 17 Football Report

The Witney and District football family comes together once again!

Useful info for Clubs
General Useful info for Clubs

Crib Sheet

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe