Saturday 19 December 2020

Premier Division

14:00
Carterton
  • Alex Stubbs 1'
  • Mark Threlfall 1' (Pen)
2 - 0 Full time
Spartan Rangers
14:00
Hailey
A - A
Enstone
14:00
Minster Lovell
P - P
Tower Hill

Division 1

14:00
Bampton Utd
  • Chris Laurence 1'
  • Jake Pritchard 1'
2 - 1 Full time
Brize Norton
  • Jake Farrugia 1'
14:00
Carterton Res
P - P
Wootton Sports
14:00
Hook Norton
P - P
Hailey Res
14:00
Spartan Rangers Res
  • Fabio Fernandes 1'
  • Josh Walkington 1'
2 - 7 Full time
Witney Royals
  • Corey Donohue 1'
  • Reuben Wertheim 1'
  • Miles Roberts 1'
  • Ryan Harris 2'
  • Jordan Pratt 2'

Division 2

14:00
Carterton Town B
  • Dan Chillington 1'
  • Tahir Alam 1'
  • Maahir Alam 2'
4 - 1 Full time
Aston
  • Charlie Harper 1'
14:00
Ducklington
  • Tom Costley 1' (Pen)
1 - 1 Full time
Combe
  • Josh Hartley 1' (OG)
14:00
Eynsham SSC
  • Stephen Chappell 1' (Pen)
  • Adam Drhourhi 1'
  • Jack Knight 1'
  • John Ayres 2'
5 - 5 Full time
Milton Res
  • Harry Nolan 2'
  • Dan Hooton 3'
14:00
North Leigh
P - P
Bourton Rovers
14:00
Siege
  • Dan Cartwright 1'
  • Dan Cartwright 1' (Pen)
2 - 0 Full time
Cassington Rangers
14:00
Wootton Sports Res
P - P
FC Ascott Rangers

Division 3

14:00
Brize Norton Res
  • Lee Litton 1'
  • Joe Hatt 3'
  • Paul Morrison 3' (Pen)
7 - 0 Full time
Aston Res
14:00
FC Ascott Rangers Res
P - P
Hook Norton Res
14:00
FC Mills
  • Aaron French 1'
1 - 2 Full time
Hailey A
  • Ryan Stockford 1'
  • Will Jeffrey 1'
14:00
Sherborne Harriers
  • Andy Barnes 1'
  • Darren Bartlett 1'
2 - 4 Full time
Spartan Rangers A
  • Mike Hole 1'
  • James Tudge 1'
  • James Macke 2'
14:00
Witney Royals Res
  • Stuart George 1'
  • Josh Taylor 1'
  • Eliott Major 1'
  • Ben Horne 2'
5 - 3 Full time
Bampton Utd Res
  • Lewis Townsend 1'
  • Gary Mitchell 1'
  • Kris Collis 1'

Saturday 12 December 2020

Premier Division

14:00
Carterton
  • Alex Stubbs 2'
2 - 0 Full time
Charlbury Town
14:00
Carterton Rangers
0 - 5 Full time
Hailey
  • Freddie Buckingham 1'
  • Tom Gregory 1'
  • Sam Britnell 1'
  • Jack Wood 2'
14:00
Milton
  • Alex Ayres 1'
  • Sean Godfrey 1'
2 - 2 Full time
Spartan Rangers
  • Frank Clarke 1'
  • Ethan Barrett 1'
14:00
Minster Lovell
P - P
Carterton Town A
14:00
Stonesfield
  • Raffy Rice 1'
1 - 1 Full time
Tower Hill
  • Ollie Squires 1'

Division 1

14:00
Bampton Utd
  • Conor O'Shea 1'
  • Chris Laurence 2'
3 - 2 Full time
Witney Royals
  • Ryan Harris 1'
  • Ricky Williams 1'
14:00
Bletchington
  • Tom Knox 2'
2 - 5 Full time
Hook Norton
  • Max Bayliss 1'
  • Max Harris 1'
  • George Rickard 1'
  • Jay Mair 2'
14:00
Brize Norton
  • Jake Farrugia 1'
  • Nathan Walton 1'
2 - 9 Full time
Carterton Res
  • Dave Cross 2'
  • Chris Hirons 2'
  • Jamie Kennedy 2'
  • Ryan Barrass 3'
14:00
Hailey Res
  • Joey King 1'
  • Moh Semlali 1'
2 - 0 Full time
Chadlington
14:00
Wootton Sports
  • Lee Spencer 1'
  • Craig Gilboy 1'
  • Michael Steers 2'
4 - 4 Full time
Kingham All Blacks
  • Matt Deakin 1'
  • Shane Cooper 1'
  • Dan Lay 2'

Division 2

14:00
Aston
  • Charlie Harper 1'
  • Max Hazell 1'
2 - 2 Full time
Milton Res
  • Dan Hooton 2'
14:00
Bourton Rovers
  • Fin Griffiths 2'
2 - 2 Full time
Wootton Sports Res
  • James Minchin 1'
  • James Perella 1'
14:00
Carterton Town B
1 - 2 Full time
Ducklington
  • Ady Kew 1'
  • Charlie Fisher 1'
14:00
Cassington Rangers
  • Nathan Prestidge 1'
  • Nick Edwards 1'
  • Tyler Walker 1'
  • Lewis Hooper 1'
  • Jason Blackman 4'
8 - 0 Full time
FC Ascott Rangers
14:00
Combe
  • Rory Ward 1'
  • Callum Snook 1'
  • Herbie Hamilton 1'
3 - 1 Full time
Chadlington Res
  • Mauro Esteves 1'
14:00
Siege
  • Andy Makepiece 2'
2 - 3 Full time
North Leigh
  • Liam Varney 1'
  • Lewis Hathaway 1'
  • Jack Clarke 1'

Division 3

14:00
Chipping Norton Town
L - W
Brize Norton Res
14:00
FC Ascott Rangers Res
  • Brian Wright 1'
  • Luke Wiggingron 1'
  • Jake Bee 1'
3 - 3 Full time
Aston Res
  • Benji Sunblad 1' (Pen)
  • Reece Waine 1'
  • Benji Sunblad 1'
14:00
FC Mills
  • Stu Cutts 1'
  • Darren Smith 1'
2 - 3 Full time
Hook Norton Res
  • Dom Hemmings 1'
  • Will Wall 1' (Pen)
  • Mitchell Faulkner 1'
14:00
Kingham All Blacks Res
0 - 6 Full time
Hailey A
  • Zack Payne 1'
  • Curtis Hathaway 1'
  • Ryan Stockford 2'
  • Jake Fisk 2'
14:00
Sherborne Harriers
  • Josh Betteridge 1'
  • Sam Monk 1'
2 - 3 Full time
Stonesfield Res
  • Sam Hibberd 1'
  • Jack Barker 1'
  • Ben Blagden 1'
14:00
Spartan Rangers A
  • Dan Jeffrey 1'
1 - 3 Full time
Witney Royals Res
  • Ben Horne 1'
  • Sam Perry 1'
  • Zack Ryall 1'

Saturday 5 December 2020

Premier Division

14:00
Carterton
W - L
Minster Lovell
14:00
Enstone
  • Dan Bott 1'
  • Jordan Godfrey 1'
  • Warwick Tompkins 2'
4 - 3 Full time
Spartan Rangers
  • Rhys Woodward 1'
  • Luke Pettifer 1'
14:00
Hailey
  • Freddie Buckingham 1'
  • Cameron Foster 1'
  • Tom Gregory 1'
  • Sam Wheeler 1'
  • Devon Wright 1'
5 - 1 Full time
Charlbury Town
  • Josh Sylvester 1'
14:00
Milton
  • Alex Ayres 1'
1 - 4 Full time
Stonesfield
  • Carry Rice 2'
  • Tom Weedon 2'

Division 1

14:00
Bampton Utd
  • Chris Laurence 1'
1 - 3 Full time
Hailey Res
  • Moh Semlali 1'
  • Joey King 1'
  • Luke Perkins 1' (Pen)
14:00
Bletchington
  • Richie Wells 1'
1 - 6 Full time
Chadlington
  • Pete Tate 1'
  • Ethan Bennett 1'
  • Miles Taylor 1'
  • Lee Woodward 3'
14:00
Brize Norton
0 - 3 Full time
Witney Royals
  • Ryan Harris 1'
  • Reuben Wertheim 1'
  • Luke Rippington 1'
14:00
Hook Norton
  • Jay Mair 1'
1 - 0 Full time
Wootton Sports
14:00
Spartan Rangers Res
  • Fabio Fernandes 1'
  • Omar Semlali 1'
  • Ethan Barrett 1'
3 - 10 Full time
Carterton Res
  • Brad Bryant 1'
  • Chris Hirons 1'
  • Joe Langdon 1'
  • Tommy Burns 1'
  • Nick Rose 1'
  • Ryan Colleton 2'
  • Dave Cross 3'

Division 2

14:00
Aston
  • Kieran Watts 2' (Pen)
2 - 3 Full time
Cassington Rangers
  • Tyler Walker 3'
14:00
Chadlington Res
  • George Slatter 1'
  • Sam Coles 1'
2 - 0 Full time
Milton Res
14:00
Ducklington
0 - 2 Full time
Eynsham SSC
  • Adam Drhourhi 1'
  • Chris Baldwin 1'
14:00
Wootton Sports Res
  • James Minchin 1'
  • Paul Brown 1'
2 - 3 Full time
Siege
  • Greg Neath 1'
  • Andy Makepiece 2'

Division 3

14:00
FC Ascott Rangers Res
0 - 5 Full time
Stonesfield Res
  • James Lloyd 1'
  • Kai Barnes 1'
  • Ethan Holloway 1'
  • Liam Hatton 2'
14:00
FC Mills
  • John Chapman 1'
  • Darren Smith 2'
3 - 0 Full time
Bampton Utd Res
14:00
Kingham All Blacks Res
  • Jake Godfrey 1'
  • Pat Kim 1'
  • James Rawlings 1'
  • Olly Peters 2'
  • Brad Smith 5'
10 - 1 Full time
Spartan Rangers A
  • Mike Hole 1'
14:00
Sherborne Harriers
  • Scott Hartop 1'
  • Josh Betteridge 2'
3 - 9 Full time
Brize Norton Res
  • Jason Hirshfield 1'
  • Scott Peaper 1'
  • Cameron West 1'
  • Danny Briggs 1'
  • Danny Claridge 1'
  • Lee Litton 2'
  • Joe Hatt 2'
14:00
Witney Royals Res
0 - 9 Full time
Hook Norton Res
  • Marc Clifton 1'
  • Damien Corbin 1'
  • Lewis Smith 1'
  • Tom Lane 1'
  • Mitchell Faulkner 2'
  • Dom Hemmings 3'

Latest news

Ted Young Senior Cup
General Ted Young Senior Cup

By David Evans

Watts Junior Cup Final
General Watts Junior Cup Final

Duck triumph for the first time since 1986-87 season

Supplementary Cup Final
General Supplementary Cup Final

New Winners

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe