Saturday 26 September 2020

Premier Division

14:00
Carterton Rangers
  • Steve Murphy 1'
1 - 1 Full time
Enstone
  • Own Goal 1' (OG)
14:00
Carterton Town A
  • Luke Vincent 1'
1 - 3 Full time
Minster Lovell
  • Mark Norridge 1'
  • Mykel Ryan 1'
  • Dean Woolgar 1'
14:00
Charlbury Town
0 - 7 Full time
Carterton
  • Dan Brearley 1'
  • Al Rogers 1'
  • Mark Threlfall 1'
  • Charlie Collins 1'
  • Craig Mays 1'
  • Jason Lonsdale 1'
  • Brad Bryant 1'
14:00
Spartan Rangers
  • Frank Clarke 1'
  • Luke Pettifer 1'
  • Tom Williams 1'
3 - 0 Full time
Milton
14:00
Tower Hill
  • James Scott 1'
  • Jamie Harris 1'
2 - 1 Full time
Stonesfield
  • Ollie Wynn 1'

Division 1

14:00
Bletchington
  • Jonny Boyes 1'
  • Tom Knox 1'
  • Jamie Hudson 2'
4 - 1 Full time
Kingham All Blacks
  • Dan Lay 1'
14:00
Brize Norton
  • Scott Peaper 1'
  • Joe Henry 1'
2 - 4 Full time
Wootton Sports
  • Jamie Hutton 1'
  • Karl Guschtscha 1'
  • Karl Ware 1'
  • Callum Flannery 1'
14:00
Chadlington
  • Jarvis Morley 1'
  • Ethan Bennett 1'
2 - 1 Full time
Hailey Res
  • Sam Wright 1'
14:00
Hook Norton
  • Dave Hayward 1'
  • Adam Hemmings 1'
  • Josh Hunt 2'
  • Jay Mair 3'
7 - 1 Full time
Spartan Rangers Res
  • Josh Walkington 1'
14:00
Witney Royals
  • Kieran Colwell 1'
1 - 3 Full time
Bampton Utd
  • Chris Laurence 3'

Division 2

13:30
Aston
  • Aaron Robins 1'
  • Olly Hawkins 2'
3 - 0 Full time
Bourton Rovers
14:00
Cassington Rangers
  • Jason Blackman 1'
  • Shaun Rowbotham 1'
  • Josh Clarke 1'
  • Jason Blackman 2' (Pen)
5 - 1 Full time
Carterton Town B
  • Billy O'Brien 1'
14:00
Ducklington
  • Charlie Fisher 1'
  • Sam Doherty 2'
3 - 0 Full time
Chadlington Res
14:00
FC Ascott Rangers
0 - 1 Full time
Eynsham SSC
  • Stephen Chappell 1'
14:00
Milton Res
  • Martin Kraus 1'
1 - 2 Full time
Combe
  • Louis Beresford 1'
  • Rory Ward 1'
14:00
Siege
  • Andy Makepiece 1'
  • Jordan Finnemore 1'
  • Benjy Stephens 2'
4 - 1 Full time
Wootton Sports Res
  • James Minchin 1'

Division 3

15:30
Aston Res
  • Reece Waine 1'
1 - 1 Full time
Chipping Norton Town
  • Tomas Donner 1'
14:00
Bampton Utd Res
  • Josh White 1'
  • Lewis Townsend 2'
  • Seb White 2'
5 - 0 Full time
FC Ascott Rangers Res
14:00
Hailey A
  • Curtis Hathaway 1'
  • Karl Smith 1'
  • Ryan Stockford 2'
4 - 1 Full time
Witney Royals Res
  • Ian Barrett 1'
14:00
Sherborne Harriers
  • Josh Betteridge 1' (Pen)
1 - 3 Full time
FC Mills
  • Darren Smith 1'
  • Dan Hedges 2'
14:00
Spartan Rangers A
  • Ant Barlow 1'
1 - 4 Full time
Kingham All Blacks Res
  • Ben Newton 2'
  • George Warren 2'
14:00
Stonesfield Res
  • Sam Hibberd 1'
  • Tom Wilson 2'
3 - 3 Full time
Brize Norton Res
  • Richard Duffy 1'
  • Joe Hatt 1'
  • Lee Litton 1'

Saturday 19 September 2020

Premier Division

14:00
Carterton
  • Mark Threlfall 1'
  • Craig Mays 2'
3 - 2 Full time
Carterton Town A
  • Mark Williams 1'
  • John Sword 1'
13:30
Hailey
  • Matt Knapton 1'
  • Freddie Buckingham 1'
  • Perry Tinson 1'
  • Moh Semlali 1'
  • Devon Wright 1'
  • Tom Gregory 2'
  • Jack Wood 2'
9 - 0 Full time
Tower Hill
14:00
Milton
0 - 5 Full time
Enstone
  • Reece Bayliss 1'
  • Dan Bott 1'
  • Jordan Godfrey 1'
  • Nathan Bott 2'
14:00
Minster Lovell
  • Henry Traas 1'
  • Mykel Ryan 1'
2 - 1 Full time
Charlbury Town
  • Stefan Lang 1'
14:00
Spartan Rangers
  • David Pryse 1'
  • Jon Clarke 1'
2 - 8 Full time
Carterton Rangers
  • Daniel Barnes 1'
  • Liam Day 1'
  • Damien Williams 1'
  • Myles Easton 2'
  • Jamie Macdonogh 3'

Division 1

14:00
Bletchington
0 - 2 Full time
Carterton Res
  • Chris Hirons 1'
  • Ryan Colleton 1'
14:00
Chadlington
  • Ethan Bennett 1'
  • Jacob Hazelwood 1'
  • Jarvis Morley 1'
  • Toby Walker 1'
  • Lee Woodward 1'
  • Matt Chadwick 3'
8 - 1 Full time
Spartan Rangers Res
  • Fabio Fernandes 1'
15:30
Hailey Res
P - P
Bampton Utd
14:00
Kingham All Blacks
  • Dan Lay 2'
2 - 6 Full time
Hook Norton
  • Elliot Williams 1'
  • Own Goal 1' (OG)
  • Jay Mair 2'
  • Josh Hunt 2'
14:00
Witney Royals
  • Jordan Pratt 1'
  • Ryan Harris 1'
  • Stuart Tranter 1'
3 - 1 Full time
Brize Norton
  • Adam Davis 1'

Division 2

13:30
Aston
  • Sam Aston 1'
  • Kieran Watts 1'
  • Aaron Robins 1'
3 - 1 Full time
Siege
  • Luke Beauchamp 1' (OG)
14:00
Bourton Rovers
  • Ben McPhilimey 1'
  • Will Pulham 1'
  • Lee Mosson 1'
3 - 6 Full time
Combe
  • Louis Beresford 1'
  • Toby Cox 1'
  • Archie Hamilton 1'
  • Conner Hobley 3'
14:00
Carterton Town B
  • Carl Ford 1'
  • Nathan Nyenya 1'
  • Ryan Clement 1'
  • Ian Sparkes 1'
4 - 6 Full time
Eynsham SSC
  • Andy Stratford 1'
  • John Ayres 1'
  • Ben Oates 2'
  • Stephen Chappell 2'
14:00
Cassington Rangers
  • Josh Clarke 1'
  • Nathan Prestidge 1'
  • Own Goal 1' (OG)
  • Jason Blackman 3'
6 - 0 Full time
Chadlington Res
14:00
FC Ascott Rangers
  • Travis Cozier 1'
1 - 4 Full time
Milton Res
  • Martin Kraus 1'
  • Dan Hooton 3'
14:00
Wootton Sports Res
  • Liam Gubbins 1'
1 - 3 Full time
Ducklington
  • Harvey Butler 1'
  • Ady Kew 1'
  • Dan Stanley 1'

Division 3

15:30
Aston Res
  • Darren Light 1'
1 - 5 Full time
Hailey A
  • Josh Anderson 1'
  • Owen Partridge 1'
  • Ryan Stockford 1'
  • Curtis Hathaway 2'
14:00
Brize Norton Res
  • Dan Sollis 1'
  • Luke Simmons 1'
  • Chris MacNeil 2'
4 - 0 Full time
Kingham All Blacks Res
14:00
Chipping Norton Town
L - W
Sherborne Harriers
14:00
FC Mills
  • Aaron French 1'
  • Stu Cutts 1'
  • Joel Boetang 1'
  • Darren Smith 1'
  • Dan Hedges 2'
6 - 1 Full time
FC Ascott Rangers Res
  • Jason Bufton 1'
14:00
Spartan Rangers A
P - P
Bampton Utd Res
14:00
Stonesfield Res
  • Sam Hibberd 1'
1 - 2 Full time
Hook Norton Res
  • Lewis Smith 1'
  • Mitchell Faulkner 1'

Saturday 12 September 2020

Premier Division

14:00
Carterton Town A
P - P
Enstone
13:30
Charlbury Town
P - P
Hailey
14:00
Spartan Rangers
P - P
Carterton
14:00
Tower Hill
P - P
Minster Lovell

Division 1

14:00
Bampton Utd
P - P
Spartan Rangers Res
14:00
Carterton Res
P - P
Hook Norton
14:00
Chadlington
P - P
Kingham All Blacks
15:30
Hailey Res
P - P
Brize Norton
14:00
Witney Royals
P - P
Wootton Sports

Division 2

13:30
Aston
P - P
Wootton Sports Res
14:00
Bourton Rovers
P - P
North Leigh
14:00
Ducklington
P - P
Combe
14:00
FC Ascott Rangers
P - P
Chadlington Res
14:00
Milton Res
P - P
Eynsham SSC
14:00
Siege
P - P
Cassington Rangers

Division 3

15:30
Aston Res
P - P
FC Ascott Rangers Res
14:00
Brize Norton Res
P - P
Witney Royals Res
14:00
Chipping Norton Town
P - P
Bampton Utd Res
15:30
Hailey A
P - P
FC Mills
14:00
Kingham All Blacks Res
P - P
Hook Norton Res
14:00
Sherborne Harriers
P - P
Stonesfield Res

Saturday 5 September 2020

Premier Division

13:30
Charlbury Town
P - P
Milton
14:00
Hailey
P - P
Minster Lovell
14:00
Tower Hill
P - P
Carterton

Division 1

14:00
Brize Norton
P - P
Carterton Res
14:00
Kingham All Blacks
P - P
Bampton Utd
14:00
Wootton Sports
P - P
Bletchington

Division 2

13:30
Aston
P - P
Cassington Rangers
14:00
Bourton Rovers
P - P
Carterton Town B
14:00
Eynsham SSC
P - P
Ducklington
14:00
FC Ascott Rangers
P - P
Wootton Sports Res
14:00
North Leigh
P - P
Milton Res

Division 3

15:30
Aston Res
P - P
Hook Norton Res
14:00
Bampton Utd Res
P - P
Kingham All Blacks Res
14:00
FC Mills
P - P
Brize Norton Res
14:00
Sherborne Harriers
P - P
Hailey A
14:00
Witney Royals Res
P - P
FC Ascott Rangers Res

Latest news

Ted Young Senior Cup
General Ted Young Senior Cup

By David Evans

Watts Junior Cup Final
General Watts Junior Cup Final

Duck triumph for the first time since 1986-87 season

Supplementary Cup Final
General Supplementary Cup Final

New Winners

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe