Saturday 28 March 2020

Ted Young Senior Cup 19-20 - 1st Round

13:30
Stonesfield
vs
Spartan Rangers
13:30
Tower Hill
vs
Carterton

Witney & District Supplementary Cup 19-20 - Second Round - Second Leg

13:30
Hailey A
vs
FC Mills

Premier Division

14:00
Carterton Rangers
vs
Milton
14:00
Charlbury Town
vs
Hailey

Division 1

14:00
Chadlington
vs
Hailey Res
14:00
Kingham All Blacks
vs
Enstone
14:00
Middle Barton
vs
Witney Royals
14:00
Minster Lovell Res
vs
Bampton Utd

Division 2

14:00
Carterton Town B
vs
Brize Norton
14:00
Eynsham SSC
vs
Hook Norton
14:00
Spartan Rangers Res
vs
Charlbury Town Res
14:00
Wootton Sports
vs
Ducklington

Division 3

14:00
Bletchington
vs
Stonesfield Res
14:00
Bourton Rovers Res
vs
Chadlington Res
14:00
Chipping Norton Town
vs
Aston

Division 4

14:00
Bampton Utd Res
vs
Brize Norton Res
14:00
Milton Res
vs
East Oxford Rangers
14:00
Sherborne Harriers
vs
FC Ascott Rangers

Saturday 21 March 2020

Witney & District Supplementary Cup 19-20 - Second Round - First leg

13:30
FC Mills
vs
Hailey A

Premier Division

14:00
Charlbury Town
vs
Carterton Rangers
14:00
Milton
vs
Tower Hill
14:00
Minster Lovell
vs
Hailey
14:00
Stonesfield
vs
Carterton

Division 1

14:00
Chadlington
vs
Kingham All Blacks
14:00
Enstone
vs
Witney Royals
14:00
Hailey Res
vs
Minster Lovell Res
14:00
Middle Barton
vs
Bourton Rovers

Division 2

14:00
Brize Norton
vs
Carterton Res
14:00
Ducklington
vs
Carterton Town B
14:00
Spartan Rangers Res
vs
Hook Norton
14:00
Wootton Sports
vs
Charlbury Town Res

Division 3

14:00
Aston
vs
Chadlington Res
14:00
Bourton Rovers Res
vs
Wootton Sports Res
14:00
Kingham All Blacks Res
vs
Chipping Norton Town
14:00
Witney Royals Res
vs
Bletchington

Division 4

14:00
East Oxford Rangers
vs
Brize Norton Res
14:00
FC Ascott
vs
Bampton Utd Res

Saturday 14 March 2020

Watts Junior Cup 19-20 - Second Round - Second Leg

13:30
Carterton Res
  • Danny Brearley 1'
  • Joe Langdon 1'
  • Jamie Kennedy 1'
  • Liam Aspey 2'
  • Tommy Burns 4'
9 - 0 Full time
Charlbury Town Res

Witney & District Supplementary Cup 19-20 - Second Round - First leg

13:30
Milton Res
  • Chris Stewart 1' (OG)
  • Harry Nolan 1'
  • Martin Kraus 4'
6 - 4 Full time
Wootton Sports
  • Chris Stewart 1'
  • Theo Flatman 1'
  • Simon Stokes 1'
  • Aaron Bowerman 1'

Premier Division

14:00
Carterton Town A
0 - 6 Full time
Stonesfield
  • Own Goal 1' (OG)
  • Raffy Rice 2'
  • Carry Rice 3'
14:00
Hailey
  • Ryan Lewis 2'
  • Luke Manning 2'
4 - 2 Full time
Spartan Rangers
  • Donny Henderson-Sowersby 1'
  • John Clarke 1'
14:00
Minster Lovell
P - P
Milton
14:00
Tower Hill
P - P
Carterton

Division 1

14:00
Bampton Utd
  • Jake Pritchard 1'
  • Frazer Cooper 1'
  • Kieron Colley 1'
3 - 1 Full time
Kingham All Blacks
  • Dan Lay 1'
14:00
Bourton Rovers
P - P
Enstone
14:00
Witney Royals
  • Ben Hoare 1'
  • Josh Grant 1'
2 - 4 Full time
Hailey Res
  • Josh Edwards 1'
  • Cody Davies 1'
  • Joel King 1'
  • Dan King 1'

Division 2

14:00
Brize Norton
  • Jake Farrugia 1'
1 - 0 Full time
Spartan Rangers Res
14:00
Eynsham SSC
P - P
Ducklington
14:00
Hook Norton
  • James Ingham 1'
  • Max Harris 1'
  • Max Bayliss 1'
  • Jay Mair 2'
5 - 1 Full time
Wootton Sports
  • Karl Guschtscha 1'
14:00
Siege
P - P
Hook Norton
14:00
Wootton Sports
P - P
Carterton Town B

Division 3

14:00
Aston
  • Alex Murrell 1'
  • Shaun Brown 1'
  • Aaron Robins 2'
  • Sam Aston 2'
6 - 1 Full time
Witney Royals Res
  • Kieran McIntosh 1'
14:00
Chadlington Res
  • Matt Waller 1'
  • Mauro Esteves 1'
2 - 1 Full time
FC Mills
  • Carlos Pavia 1'
14:00
Stonesfield Res
0 - 7 Full time
Bletchington
  • Richard Wells 1'
  • Mason Connelly 1'
  • Chris Fennell 1'
  • Jimmy Deabill 2'
  • Jamie Hudson 2'

Division 4

14:00
East Oxford Rangers
  • Marcus Owsnet 1'
  • Kieran Peedell 1'
  • Own Goal 1' (OG)
  • Gareth James 2'
5 - 2 Full time
Sherborne Harriers
  • Josh Betteridge 1'
  • Dave O'Connell 1'
14:00
Spartan Rangers A
  • Ethan Barrett 1'
  • James Macke 2'
  • Telmo Fernandes 2'
5 - 4 Full time
FC Ascott
  • Neil Mustoe 1'
  • Stephen Kilpatrick 1'
  • Brian George 1'
  • Liam Robertson 1'

Wednesday 11 March 2020

Division 1

19:30
Bourton Rovers
  • Jake Maudsley 1'
  • Josh Hubbard 1'
  • Alex Winter 2'
4 - 1 Full time
Kingham All Blacks
  • Dan Lay 1'

Saturday 7 March 2020

Watts Junior Cup 19-20 - Second Round - Second Leg

13:30
Brize Norton
  • Jake Farrugia 1'
  • Adam Davis 1'
2 - 3 Full time
Spartan Rangers Res
  • Jack Coster 1'
  • Dave Cross 2'
13:30
Ducklington
  • Ady Kew 1'
  • Sam Duthie 1'
2 - 3 Full time
Hook Norton
  • Jay Mair 1'
  • Ben Haynes 2'

Watts Junior Cup 19-20 - Second Round - First leg

13:30
Charlbury Town Res
  • Dom Hemmings 1'
1 - 3 Full time
Carterton Res
  • Danny Brearley 1'
  • John Andrews 1'
  • Joe Langdon 1'

Witney & District Supplementary Cup 19-20 - Second Round - Second Leg

13:30
Chadlington Res
  • Brinley Mayne 1'
1 - 2 Full time
Aston
  • Alex Murrell 2'
13:30
East Oxford Rangers
  • Josh Clarke 1'
  • Jason Blackman 2'
  • Nathan Prestidge 3'
6 - 1 Full time
Bourton Rovers Res
  • Lee Mosson 1'
13:30
FC Ascott Rangers
  • Kieran Dyble 1'
  • Marshall Balmer 1'
  • Joe Lofthouse 1'
  • Brendon Csmpbell 1'
  • Sam Perry 1'
  • Chris Brooksbank 3'
8 - 0 Full time
FC Ascott

Premier Division

14:00
Carterton
  • Will Smaldon 1'
  • Craig Mays 1'
  • Mike Duerden 2'
4 - 0 Full time
Carterton Town A
14:00
Minster Lovell
P - P
Carterton Rangers
14:00
Spartan Rangers
  • Frank Clarke 2'
2 - 7 Full time
Hailey
  • Jack Wood 1'
  • Freddie Buckingham 2'
  • Tom Gregory 4'
14:00
Tower Hill
P - P
Charlbury Town

Division 1

14:00
Bourton Rovers
  • Alex Winter 2'
2 - 2 Full time
Minster Lovell Res
  • Seb White 1'
  • Luke Hessey 1'
14:00
Middle Barton
0 - 4 Full time
Chadlington
  • Lee Woodward 1'
  • Ewan Thomas 1'
  • Alfie Peachey 1'
  • Matt Chadwick 1'
14:00
Witney Royals
  • Ozzy Oswald 1'
1 - 1 Full time
Bampton Utd
  • Chris Laurence 1'

Division 2

14:00
Carterton Town B
  • Peter Okereke 1'
  • Tom Nicholson 4'
5 - 1 Full time
Siege
  • Sam Thompson 1'
14:00
Eynsham SSC
L - W
Wootton Sports

Division 3

14:00
Chipping Norton Town
  • Matt Smith 1'
  • Jack Knight 2'
3 - 3 Full time
Kingham All Blacks Res
  • Dan Davies 3'
14:00
Stonesfield Res
  • Liam Hatton 1'
  • Jake Davis 3'
4 - 3 Full time
Witney Royals Res
  • Kieran McIntosh 3'
14:00
Wootton Sports Res
L - W
Bletchington

Division 4

14:00
Hailey A
  • Curtis Hathaway 1'
  • Moh Semlali 3'
4 - 2 Full time
Sherborne Harriers
  • Tyler Tair 1'
  • Harry Green 1'

Thursday 5 March 2020

Watts Junior Cup 19-20 - Second Round - Second Leg

19:30
Bourton Rovers
  • Alex Winter 1'
  • Josh Hubbard 1'
  • Connor Hitchman 2'
4 - 1 Full time
Siege
  • Andy Makepiece 1'

Tuesday 3 March 2020

Witney & District Supplementary Cup 19-20 - Second Round - Second Leg

19:30
Bourton Rovers Res
0 - 1 Full time
East Oxford Rangers
  • Kieran Clarke 1'

Latest news

Season 2019-20
General Season 2019-20

Sent On behalf of the WFDA Committee

Coronavirus
General Coronavirus

Latest Update

Roll of Honour
General Roll of Honour

Here are this years winners:

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe