Saturday 14 December 2019

Premier Division

14:00
Carterton
P - P
Carterton Town A
14:00
Carterton Rangers
  • Mykel Ryan 1'
  • Steve Murphy 1'
  • Ben Pearce 1'
3 - 1 Full time
Tower Hill
  • Josh Lathey 1'
14:00
Hailey
P - P
Charlbury Town
14:00
Spartan Rangers
0 - 7 Full time
Stonesfield
  • Mike Phipps 1'
  • Nick Higgs 1'
  • Sam Bodinham 1'
  • Carry Rice 2'
  • Raffy Rice 2'

Division 1

14:00
Chadlington
  • Alfie Peachey 1'
  • Own Goal 1' (OG)
  • Jordan Godfrey 3'
5 - 0 Full time
Middle Barton
14:00
Witney Royals
  • Corey Donohoe 1'
1 - 3 Full time
Minster Lovell Res
  • Rob Hipkin 1'
  • Harry Puffitt 2'

Division 2

14:00
Carterton Town B
  • Luke Vincent 2'
2 - 4 Full time
Ducklington
  • Sam Duthie 1'
  • Tom Costley 1' (Pen)
  • Ady Kew 2'
14:00
Charlbury Town Res
  • Damien Corbin 2'
2 - 5 Full time
Hook Norton
  • Max Harris 1'
  • James Ingham 1'
  • Jay Mair 2'
14:00
Siege
  • Andy Makepiece 1'
1 - 2 Full time
Brize Norton
  • Adam Davis 2'
14:00
Wootton Sports
P - P
Carterton Res

Division 3

14:00
Bletchington
  • Jamie Hudson 1'
  • Matt Whitehead 1'
  • Mason Connelly 2'
4 - 1 Full time
Chadlington Res
  • Matt Chadwick 1'
14:00
Chipping Norton Town
  • Jack Knight 2'
2 - 1 Full time
Stonesfield Res
  • Ryan Snell 1'
14:00
FC Mills
P - P
Wootton Sports Res
14:00
Kingham All Blacks Res
  • Liam White 1'
1 - 3 Full time
Bourton Rovers Res
  • Max Sheppard 1'
  • Connor Hitchman 2'
14:00
Witney Royals Res
  • Jake Harding 1'
  • Nathan Harris 1'
2 - 4 Full time
Aston
  • Aaron Robins 1'
  • Thom Allinson 1'
  • Matt Brown 1'
  • Pete Jenkins 1'

Division 4

14:00
Brize Norton Res
  • Lee Litton 1'
  • Cameron West 1'
  • Oliver Puddle 1'
  • Thomas Cotgrove 1'
  • Jason Hirshfield 1'
  • Richard Duffy 5'
10 - 1 Full time
FC Ascott
  • Jason Bufton 1'
14:00
FC Ascott Rangers
0 - 1 Full time
East Oxford Rangers
  • Nick Edwards 1'
14:00
Milton Res
P - P
Hailey A
14:00
Spartan Rangers A
P - P
Sherborne Harriers

Saturday 7 December 2019

John Fathers Oxon Junior Shield 19-20 - 3rd Round

13:30
Bletchington
  • Jamie Hudson 1'
1 - 6 Full time
Deddington
13:30
Bloxham
1 - 2 Full time
Bampton Utd
  • Daniel Paintin 1'
  • Chris Laurence 1'
13:30
Brize Norton
  • Rob Hook 1'
  • Joe Henry 1'
2 - 10 Full time
Carterton Town A
  • Rich Hall 1'
  • Wes Christian 1'
  • Dan Robinson 1'
  • Tom Leach 1'
  • Own Goal 1' (OG)
  • Alex Bradley 2'
  • Dave Wanless 3'
13:30
Chadlington
  • Alfie Peachey 1'
1 - 3 Full time
Carterton
  • Jacob Hughes 1'
  • Dave Rabbich 1'
  • Mark Threlfall 1'
13:30
Chequers
4 - 0 Full time
Tower Hill
13:30
Enstone
1 - 2 Full time
Black Swan
13:30
Stonesfield
  • Pete Searle 1'
  • Carry Rice 2'
3 - 1 Full time
Milton
  • Paddy Collett 1'

Premier Division

14:00
Carterton Rangers
  • Billy Hales 1'
  • Caer Timothy 1'
2 - 2 Full time
Minster Lovell
  • Johnny Fletcher 2'
14:00
Spartan Rangers
  • Charlie Waite 1'
  • Frank Clarke 1'
2 - 3 Full time
Charlbury Town
  • Sam Stich 1'
  • Craig McCallum 1'
  • Sam Oliver 1'

Division 1

14:00
Hailey Res
P - P
Middle Barton
14:00
Kingham All Blacks
  • Gaz Price 2'
2 - 0 Full time
Witney Royals

Division 2

14:00
Carterton Town B
  • Max Clark 1'
  • Tyler Webster 1'
  • Mark Williams 1'
3 - 6 Full time
Hook Norton
  • Tyler Bradley 1'
  • James Ingham 1'
  • Max Harris 1'
  • Jay Mair 3'
14:00
Charlbury Town Res
  • Damien Corbin 1'
  • Mitchell Faulkner 1'
2 - 3 Full time
Eynsham SSC
  • John Ayres 1'
  • Stephen Chappel 2'
14:00
Ducklington
  • Ed Smith 1' (Pen)
1 - 2 Full time
Spartan Rangers Res
  • Matty Howard 1'
  • Garet Thomas 1'

Division 3

14:00
FC Mills
  • John Chapman 1'
  • Aaron French 1'
  • Joe Cockroft 1'
3 - 2 Full time
Aston
  • Nick Angus 1'
  • Alex Murrell 1'
14:00
Witney Royals Res
  • Oliver Nolan 1'
  • Jake Harding 2'
3 - 3 Full time
Stonesfield Res
  • Liam Hatton 1'
  • Ollie Laughton 1'
  • Liam Harris 1'
14:00
Wootton Sports Res
  • Chris Stewart 1' (Pen)
1 - 3 Full time
Bourton Rovers Res
  • Finn Griffiths 1'
  • Ollie Sammons 2'

Division 4

14:00
East Oxford Rangers
  • Will James 1'
  • Jason Blackman 2'
  • Jamie Poynton 2'
5 - 1 Full time
FC Ascott
  • Marc Abbis 1'
14:00
FC Ascott Rangers
  • Aaron Court 1'
  • Joe Lofthouse 1'
  • Marshall Balmer 1'
3 - 0 Full time
Brize Norton Res
14:00
Milton Res
  • George Ford 1'
  • Josh Edwards 1'
  • Michael Doubrava 1'
  • Adrian Underhill 1'
4 - 2 Full time
Sherborne Harriers
  • Josh Betteridge 1'
  • Ben Simpson 1'

Latest news

Season 2019-20
General Season 2019-20

Sent On behalf of the WFDA Committee

Coronavirus
General Coronavirus

Latest Update

Roll of Honour
General Roll of Honour

Here are this years winners:

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe