Saturday 8 May 2021

- Final

14:00
Bampton Utd Res
  • Conor O'Shea 1'
  • Seb White 1'
2 - 1 Full time
Hailey A
  • Ryan Stockford 1'
14:00
Carterton
  • Jason Lonsdale 1'
1 - 2 Full time
Hailey
  • Cody Davies 1'
  • Jack Wood 1'
AET

- Group 3

14:00
Carterton Town B
  • Carl Drury 1'
  • Wes Christian 1' (Pen)
2 - 4 Full time
Ducklington
  • Tom Costley 1'
  • Jasper Winder 1'
  • Charlie Fisher 2'

Wednesday 5 May 2021

- Semi Final

18:30
Ducklington
  • Brad Olive 1'
  • Lewis Bartlett 1'
  • George Townsend 1'
  • Dan Stanley 1'
4 - 1 Full time
Kingham All Blacks
  • Dan Lay 1'
18:30
Enstone
  • Carl Austin 1' (OG)
2 - 3 Full time
Carterton
  • Mark Threlfall 1' (Pen)
  • Carl Austin 1'
18:30
Hailey A
  • Dan Reading 1'
  • Ryan Stockford 2'
3 - 2 Full time
FC Ascott Rangers
  • Kieran Holder 1'
  • Kyle Grimmett 1'
18:30
Hook Norton Res
  • Damien Corbin 1'
1 - 3 Full time
Bampton Utd Res
  • Karl Pritchard 1'
  • Seb White 2'

Tuesday 4 May 2021

- Semi Final

18:30
Carterton Town B
6 - 4 Full time
Siege
18:30
Hailey
  • Ash Mills 1'
  • Devon Wright 1'
2 - 2 Full time
Milton
  • Woody Collett 1'
  • Alex Ayres 1'
Hailey win 5 - 4 on penalties.

Saturday 1 May 2021

- Group 6

14:00
Aston Res
vs
Chipping Norton Town
14:00
FC Ascott Rangers
  • Stu Morrison 1'
  • Lloyd Offort 2'
  • Kyle Grimmett 2'
6 - 1 Full time
Spartan Rangers A
14:00
FC Mills
  • Darren Smith 1'
1 - 2 Full time
Hook Norton Res
  • Will Wall 1'
  • Mitchell Faulkner 1'

- Group 5

14:00
Bampton Utd Res
  • Josh White 1'
  • Regan Pritchard 2'
3 - 2 Full time
Witney Royals Res
  • Olly Nolan 1'
  • Ryan Harris 1'
14:00
Brize Norton Res
vs
FC Ascott Rangers Res
14:00
Hailey A
vs
Kingham All Blacks Res

- Group 1

14:00
Carterton Rangers
  • Adam Lee 1'
1 - 4 Full time
Carterton
14:00
Charlbury Town
vs
Chadlington
14:00
Hook Norton
  • Shane Peedell 1'
  • Sam Prickett 1'
  • Jay Mair 1'
3 - 4 Full time
Hailey
  • Cameron Foster 1'
  • Sam Britnell 1'
  • Jordan Cormack 2'
14:00
Minster Lovell
  • Mykel Ryan 1'
  • Joe Dove 1'
2 - 1 Full time
Spartan Rangers
  • Donny Henderson-Sowerby 1'

- Group 2

14:00
Carterton Res
vs
Enstone
14:00
Milton
  • Alex Ayres 2'
2 - 1 Full time
Bletchington
  • Tom Knox 1'
14:00
Stonesfield
  • Luke Holdsworth 1'
  • Mike Phipps 1'
  • Nick Higgs 2' (Pen)
4 - 2 Full time
Wootton Sports
  • Craig Gilboy 1'
  • Karl Ware 1'
14:00
Witney Royals
vs
Hailey Res

- Group 4

14:00
Carterton Town B
  • Carl Drury 1'
  • Tyler Webster 1'
  • John Sword 1'
3 - 3 Full time
Cassington Rangers
  • Tyler Walker 1'
  • Jason Blackman 1'
  • Nathan Prestidge 1'
14:00
Chadlington Res
  • Miles Taylor 1'
  • Liam Walsh 1'
  • Ethan Taylor 1'
3 - 4 Full time
Spartan Rangers Res
  • Matt Sweirgon 1'
  • Richard Brumble 1'
  • Ethan Barrett 2'
14:00
Kingham All Blacks
  • Jack Cameron 1'
  • Dan Lay 3'
3 - 1 Full time
Brize Norton

- Group 3

14:00
Ducklington
  • Gary Nicholson 1' (OG)
1 - 0 Full time
Siege
14:00
North Leigh
  • Jack Clarke 1'
  • Louis Williams 1'
  • Liam Varney 2'
  • Lewis Hathaway 3'
8 - 3 Full time
Combe
  • Rory Ward 1'
  • Archie Hamilton 1'
  • Bailey Wyatt 1'
  • Angus Ibbitson 1'
14:00
Wootton Sports Res
vs
Eynsham SSC

Latest news

Week 14 Football Report
General Week 14 Football Report

Successful weekend in the Junior Shield for Witney and District sides

Useful info for Clubs
General Useful info for Clubs

Crib Sheet

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe