Sunday 27 May 2012

Premier Division

00:14
Carterton FC A,
0 - 0 Full time
Ducklington,

Division 1

00:14
Chipping Norton Town
0 - 0 Full time
AC Finstock,
00:14
Hanborough Reserves,
0 - 0 Full time
Aston FC,
00:14
Minster Lovell,
0 - 0 Full time
FC Nomads,

Saturday 26 May 2012

Division 1

00:14
Chipping Norton Town
0 - 0 Full time
FC Mills,

Friday 25 May 2012

Division 3

00:14
Eynsham Sports and Social Club
0 - 0 Full time
Chipping Norton Town Reserves
00:14
Kingham All Blacks Reserves
0 - 0 Full time
Tackley
00:14
Minster Lovell Reserves
0 - 0 Full time
AFC Marlborough

Thursday 24 May 2012

Division 1

00:14
Hanborough Reserves,
0 - 0 Full time
Chipping Norton Town

Monday 21 May 2012

Premier Division

00:14
Carterton FC A,
0 - 0 Full time
Kingham All Blacks,
00:14
Ducklington,
0 - 0 Full time
Charlbury Town,

- Final

19:30
Carterton Pumas
0 - 0 Full time
Carterton Rangers
Pumas won 4-3 on pens

Sunday 20 May 2012

Division 2

00:14
Bampton Town
0 - 0 Full time
Middle Barton

Monday 14 May 2012

- Semi Final

19:30
Carterton Rangers
5 - 1 Full time
FC Mills Reserves

Saturday 12 May 2012

- Final

19:30
Hanborough Reserves,
1 - 0 Full time
Middle Barton

Friday 11 May 2012

- Final

19:30
Carterton FC A,
  • Steve Godfrey 2'
2 - 2 Full time
Ducklington,
  • Ben Hutter 0'
  • Ian Peedle 1'
Carterton won 4-3 on pens

Thursday 10 May 2012

Division 3

18:15
West Witney Reserves
  • Jamie Goodwin 1'
  • Steve Henderson 1' (Pen)
  • Tony McLeman 1'
  • Gary Smith 1'
  • Mark Haydon 2'
6 - 0 Full time
Eynsham Sports and Social Club

Tuesday 8 May 2012

- Semi Final

19:30
Carterton FC A,
  • David Craig 1'
  • Dan Sollis 1'
2 - 0 Full time
Hailey,
19:30
Middle Barton
0 - 0 Full time
West Witney,
Middle Barton won 5-4 on pens

Sunday 6 May 2012

Division 2

14:00
Freeland FC A
0 - 1 Full time
Middle Barton
  • Ashley Scearce 1'

Saturday 5 May 2012

Premier Division

14:00
Northleigh A,
  • Sam Duthie 1'
  • Will Smaldon 1'
  • Marc Stayte 1'
  • Owen Collins 3'
6 - 2 Full time
FC Chequers,
  • Mark Edmunds 1'
  • Shaun Rayfield 1'

Division 1

14:00
Brize Norton,
  • Gerard Morgan 1'
  • Richard Taylor 1'
2 - 3 Full time
Minster Lovell,
  • Ed Dunne 3'
14:00
Chipping Norton Town
P - P
FC Mills,

Division 3

14:00
AFC Marlborough
L - W
FC Hollybush
14:00
Aston FC Reserves
  • Ashley Keenan 1'
  • Dave Hunt 1'
  • Matt Brown 1'
  • Steve Evans 1'
4 - 2 Full time
Kingham All Blacks Reserves
  • Sam Philpott 1'
  • Dan Davies 1'
14:00
Eynsham Sports and Social Club
P - P
Chipping Norton Town Reserves
14:00
North Leigh B
2 - 0 Full time
Carterton Pumas

Friday 4 May 2012

- Final

19:30
Charlbury Town,
1 - 5 Full time
Carterton FC A,

Thursday 3 May 2012

Division 1

18:15
Hanborough Reserves,
1 - 5 Full time
West Witney,
  • Wayne Moscrop 1'
  • Ollie Oswin 1'
  • Tom Fletcher 1'
  • Danny King 2'

Wednesday 2 May 2012

- Semi Final

19:30
Carterton Pumas
1 - 0 Full time
Eynsham Sports and Social Club

Tuesday 1 May 2012

- Semi Final

19:30
Carterton FC A,
3 - 1 Full time
Ducklington,

Latest news

Week 14 Football Report
General Week 14 Football Report

Successful weekend in the Junior Shield for Witney and District sides

Useful info for Clubs
General Useful info for Clubs

Crib Sheet

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe