Confirm your age. Are you 18 or over?

Saturday 25 January 2020

Watts Junior Cup 19-20 - First Round - Second Leg

13:30
Eynsham SSC
  • John Ayres 6'
6 - 4 Full time
Middle Barton
  • Jack Kay 1'
  • Jack Fowler 1'
  • John Umney 2'
13:30
Hailey Res
  • Own Goal 1' (OG)
1 - 2 Full time
Minster Lovell Res
  • Seb White 2'
13:30
Witney Royals
  • Luke Rippington 1'
2 - 5 Full time
Enstone
  • Dan Bott 1'
  • Nathan Bott 1'
  • Own Goal 1' (OG)
  • Andrew McCabe 2'

Witney & District Supplementary Cup 19-20 - First Round - Second Leg

13:30
Sherborne Harriers
0 - 8 Full time
East Oxford Rangers
  • David Cooper 1'
  • Kieran Peedell 1'
  • Lewis Smith 1'
  • Nick Edwards 1'
  • Kieran Clarke 4'
13:30
Spartan Rangers A
  • Matt Foley 3'
3 - 6 Full time
FC Ascott Rangers
  • Marshall Balmer 1'
  • Adam Lowe 1'
  • Steve Curran 2'
  • Travis Cozier 2'

Premier Division

14:00
Carterton
0 - 1 Full time
Carterton Rangers
  • Billy Hales 1' (Pen)
14:00
Milton
  • Alex Ayres 1'
  • Stephen Pearce 1'
2 - 3 Full time
Hailey
  • Freddie Buckingham 1'
  • Travis O'Connor 1'
  • Jordan Cormack 1'
14:00
Spartan Rangers
  • Luke Pettifer 1'
1 - 8 Full time
Carterton Town A
  • James Sinclair 1'
  • Wes Christian 1'
  • Sean O'Donnell 1'
  • Dave Pearce 1'
  • Michael Flavell 4'
14:00
Stonesfield
  • Mike Phipps 1'
  • Carry Rice 2'
3 - 2 Full time
Charlbury Town
  • Mark Goode 1'
  • Lukas Jerowski 1'

Division 1

14:00
Chadlington
  • Jordan Godfrey 1'
  • Matt Chadwick 1'
  • Konrad Weyzk 1'
  • Alfie Peachey 1'
4 - 1 Full time
Bourton Rovers
  • Matt Winter 1'

Division 2

14:00
Brize Norton
  • Dan Laverton 1'
  • Jon White 1'
2 - 3 Full time
Ducklington
  • Charlie Fisher 1'
  • Ady Kew 2'
14:00
Carterton Town B
  • Carl Ford 1'
  • Dan Chillington 1'
  • Jamie Buxton 1'
3 - 3 Full time
Spartan Rangers Res
  • Ben Hardcastle 1'
  • Ben Madley 1'
  • Matt Woodhouse 1'
14:00
Charlbury Town Res
  • Dom Hemmings 1'
1 - 1 Full time
Carterton Res
  • Liam Aspey 1'
14:00
Wootton Sports
L - W
Hook Norton

Division 3

14:00
Aston
P - P
Stonesfield Res
14:00
Bourton Rovers Res
0 - 4 Full time
Bletchington
  • Jimmy Deabill 1'
  • Richard Wells 3'
14:00
Kingham All Blacks Res
  • Gaz Price 1'
  • Jack Lay 1'
  • Bob Harlow 1'
3 - 1 Full time
Witney Royals Res
  • Josh Carter 1'

Division 4

14:00
Bampton Utd Res
  • Kieron Colley 1'
  • Lewis Protheroe 1'
  • Scott Haley 1'
  • Conor O'Shea 2'
  • Steven Allery 2'
7 - 0 Full time
Hailey A
14:00
FC Ascott
  • Gary O'Donovan 2'
2 - 5 Full time
Brize Norton Res
  • Richard Duffy 1'
  • Lee Litton 1'
  • Darren Light 1'
  • Cameron West 2'

Saturday 18 January 2020

Fred Ford Cup 19-20 - Quarter Final

13:30
Chadlington
  • Matt Chadwick 1'
  • Jordan Godfrey 1'
2 - 1 Full time
Tower Hill
  • Jesse Lawrence 1'
13:30
Stonesfield
  • Jack Barker 1'
  • Mike Phipps 1'
  • Raffy Rice 2'
4 - 0 Full time
Bampton Utd

Watts Junior Cup 19-20 - First Round - First Leg

13:30
Enstone
  • Connor Bott 1'
  • Dan Bott 1'
  • Nathan Bott 1'
  • Josh Hunt 1'
4 - 0 Full time
Witney Royals
13:30
Middle Barton
3 - 4 Full time
Eynsham SSC
13:30
Minster Lovell Res
vs
Hailey Res

Witney & District Supplementary Cup 19-20 - First Round - Second Leg

13:30
Brize Norton Res
  • Richard Duffy 1'
  • Jason Hirshfield 1'
  • Kieran King 1'
2 - 5 Full time
Hailey A
  • Owen Partridge 1'
  • Moh Semlali 3'

Witney & District Supplementary Cup 19-20 - First Round - First Leg

13:30
East Oxford Rangers
  • Josh Clarke 1'
  • Shaun Rowbotham 1'
  • Lewis Smith 1'
  • Ben Kibble 1'
  • Nathan Prestidge 2'
  • Kieran Clarke 2'
8 - 0 Full time
Sherborne Harriers
13:30
FC Ascott Rangers
  • John McGeagh 1'
1 - 1 Full time
Spartan Rangers A
  • Dan Jeffrey 1'

Premier Division

14:00
Charlbury Town
  • Mark Fitzgerald 1'
  • Michael Hayes 2'
3 - 3 Full time
Minster Lovell
  • Dean Woolgar 1'
  • Sam Wright 2'
14:00
Milton
P - P
Carterton Rangers
14:00
Spartan Rangers
  • Donny Henderson-Sowersby 1'
1 - 0 Full time
Carterton

Division 2

14:00
Carterton Res
0 - 2 Full time
Siege
  • Chris Jones 1'
  • Jake Godfrey 1'
14:00
Carterton Town B
  • Peter Okereke 1'
1 - 3 Full time
Wootton Sports
  • Karl Ware 1'
  • Lee Spencer 1'
  • Michael Steers 1'
14:00
Ducklington
  • George Townsend 1'
  • Sam Duthie 2'
3 - 5 Full time
Hook Norton
  • James Ingham 1'
  • Sam Prickett 1'
  • Joe Shipley 1'
  • Ryan Hall 2'

Division 3

14:00
Bletchington
  • Jamie Hudson 1'
  • Michael Trafford 1'
  • Richard Wells 1'
3 - 0 Full time
Aston
14:00
Bourton Rovers Res
P - P
Chadlington Res
14:00
Witney Royals Res
  • Rob DeBanks 1'
  • Ben Horne 1'
  • Joe Dallimore 1'
  • Oliver Nolan 2'
5 - 2 Full time
Chipping Norton Town
  • Michael Roberts 1'
  • George Knight 1'
14:00
Wootton Sports Res
  • Aaron Bowerman 1' (Pen)
  • James Minchin 1'
  • Aaron Bowerman 2'
4 - 0 Full time
FC Mills

Division 4

14:00
Bampton Utd Res
0 - 6 Full time
Milton Res
  • Max Sauvagnargues 1'
  • Pip Benfield 1'
  • John Edwards 1'
  • Own Goal 1' (OG)
  • Martin Kraus 2'

Saturday 11 January 2020

Fred Ford Cup 19-20 - Quarter Final

13:30
Witney Royals
  • Damon Tolley 1'
1 - 0 Full time
Charlbury Town

Witney & District Supplementary Cup 19-20 - First Round - First Leg

13:30
Hailey A
  • Karl Smith 1'
  • Moh Semlali 3'
4 - 0 Full time
Brize Norton Res

Premier Division

14:00
Carterton
  • Mark Threlfall 1'
  • Dan Bishop 1'
  • Alex Stubbs 1'
3 - 0 Full time
Stonesfield
14:00
Carterton Rangers
  • Billy Hales 1'
  • Adam Lee 2'
3 - 1 Full time
Hailey
  • Sam Wheeler 1'
14:00
Minster Lovell
P - P
Milton
14:00
Tower Hill
  • Luke James 1'
1 - 0 Full time
Spartan Rangers

Division 1

14:00
Chadlington
  • Matt Chadwick 1'
  • Jacob Hazelwood 1'
  • Jordan Godfrey 1'
3 - 4 Full time
Minster Lovell Res
  • Seb White 2'
  • Harry Puffitt 2'
14:00
Enstone
  • Warwick Tompkins 1'
  • Andrew McCabe 2'
  • Reece Bayliss 2'
5 - 0 Full time
Bampton Utd
14:00
Kingham All Blacks
  • Dan Davies 1'
  • Sam Selley 1'
  • Gaz Price 2'
4 - 1 Full time
Bourton Rovers
  • Connor Hitchman 1'

Division 2

14:00
Ducklington
  • Ady Kew 1'
  • Tom Townsend 1'
2 - 1 Full time
Brize Norton
  • Ryan Weston 1'
14:00
Eynsham SSC
  • John Ayres 2'
2 - 5 Full time
Carterton Town B
  • Tyler Webster 1'
  • Dan Robinson 1'
  • Scott Bamford 1'
  • Michael Flavell 2'
14:00
Hook Norton
  • James Ingham 1'
  • Ben Morbey 1'
2 - 5 Full time
Carterton Res
  • Carl Williams 1'
  • John Andrews 1'
  • Liam Aspey 1'
  • Danny Brearley 2'
14:00
Siege
  • Gez Morgan 1'
  • Kev Lewis 1'
2 - 4 Full time
Charlbury Town Res
  • Damien Corbin 1'
  • Dom Hemmings 3'
14:00
Spartan Rangers Res
  • Dave Cross 1'
  • Scott Mason 1'
2 - 6 Full time
Wootton Sports
  • Michael Steers 1'
  • Jamie Hutton 1'
  • Callum Flannery 1'
  • Lee Spencer 3'

Division 3

14:00
Aston
P - P
Chadlington Res
14:00
Bourton Rovers Res
P - P
Witney Royals Res
14:00
Stonesfield Res
  • Daniel Thomas 1'
  • Fred Kinnersley 2'
3 - 1 Full time
FC Mills
  • Aaron French 1'
14:00
Wootton Sports Res
  • Aaron Bowerman 1'
  • Jack Pease 1'
  • Mark Minchin 2'
4 - 4 Full time
Chipping Norton Town
  • Yusuf Okunade 1'
  • Chris Mason 1'
  • Daryl Soper 1'
  • Keyth Bonner 1'

Division 4

14:00
Bampton Utd Res
0 - 0 Full time
Spartan Rangers A
14:00
Milton Res
  • Woody Collett 1'
  • Duncan Cooper 1'
  • Louis Breaks 1'
  • Martin Kraus 2'
5 - 0 Full time
FC Ascott

Saturday 4 January 2020

Premier Division

14:00
Carterton
  • Craig Mays 1'
1 - 0 Full time
Charlbury Town
14:00
Spartan Rangers
  • Mitch Constable 1'
  • David Pryse 1'
  • Charlie Waite 1'
3 - 0 Full time
Minster Lovell
14:00
Stonesfield
  • Raffy Rice 2'
2 - 2 Full time
Milton
  • Alex Ayres 1'
  • Dan Hooton 1'
14:00
Tower Hill
P - P
Hailey

Division 1

14:00
Bourton Rovers
0 - 1 Full time
Hailey Res
  • Cody Davies 1'
14:00
Enstone
  • Connor Bott 1'
  • Kieran Watts 1'
  • Andrew McCabe 1'
  • Dan Bott 2'
  • Nathan Bott 2'
7 - 1 Full time
Middle Barton
  • John Umney 1'

Division 2

14:00
Charlbury Town Res
  • Dom Hemmings 2'
  • Mitchell Faulkner 2'
4 - 2 Full time
Spartan Rangers Res
  • Donny Henderson-Sowersby 1'
  • Dave Cross 1'
14:00
Ducklington
  • Harvey Butler 1'
  • Charlie Fisher 1'
2 - 2 Full time
Carterton Res
  • John Andrews 1'
  • Joe Langdon 1'
14:00
Eynsham SSC
  • Andy Stratford 2'
2 - 4 Full time
Brize Norton
  • Dan Laverton 1'
  • Jake Farrugia 1'
  • Adam Davis 2'
14:00
Siege
0 - 5 Full time
Wootton Sports
  • Michael Steers 1'
  • Lee Spencer 4'

Division 3

14:00
Chadlington Res
0 - 5 Full time
Bletchington
  • Mark White 1'
  • Tom Knox 1'
  • Mason Connelly 1'
  • Richard Wells 2'
14:00
FC Mills
  • Steve Carvey 1'
  • Ben Hoare 1' (Pen)
  • Pete Long 1'
  • James Rogers 1'
4 - 1 Full time
Bourton Rovers Res
  • Ollie Sammons 1' (Pen)
14:00
Kingham All Blacks Res
  • Gaz Price 1'
  • Jack Lay 1'
2 - 5 Full time
Aston
  • Lee Keyes 1'
  • Nick Angus 1'
  • Aaron Robins 1'
  • Nick Brown 1'
  • Tom Morgan 1'
14:00
Wootton Sports Res
  • Jacob Cooke 1'
  • Chris Stewart 1'
  • Thomas Todd 1'
3 - 1 Full time
Stonesfield Res
  • Eoin Burns 1'

Division 4

14:00
Bampton Utd Res
  • Jordan Ford 1'
  • Joe Paintin 1'
  • Conor O'Shea 1'
3 - 2 Full time
FC Ascott Rangers
  • Marshall Balmer 1'
  • Chris Brooksbank 1'
14:00
East Oxford Rangers
  • Nick Edwards 1'
  • Nathan Prestidge 1'
  • Gareth James 1'
  • Shaun Rowbotham 1'
  • Lewis Smith 1'
  • Jason Blackman 2'
  • Josh Clarke 4'
11 - 1 Full time
Spartan Rangers A
  • Ethan Barrett 1'
14:00
Hailey A
  • Richie Eastaff 1'
  • Henry Macke 1'
  • Tom Deaney 1'
  • Ash Mills 1'
  • Karl Smith 1'
  • Joey Aust 2'
7 - 0 Full time
FC Ascott
14:00
Milton Res
  • Pip Benfield 1'
  • George Ford 1'
2 - 0 Full time
Brize Norton Res

Latest news

Witney & District Reports - Week 26
General Witney & District Reports - Week 26

By David Evans

Coronavirus
General Coronavirus

Latest Update

Roll of Honour
General Roll of Honour

Here are this years winners:

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe