Tuesday 30 April 2019

Ted Young Senior Cup 18-19 - Final

19:30
Hailey
  • Sean King 1'
  • Jack Wood 1' (Pen)
2 - 2 Full time
FC Hollybush
  • Dan Brearley 1'
  • Craig Mays 1' (Pen)
4-3 Hailey on pens

Division One

14:00
Bourton Rovers
W - L
Combe

Saturday 27 April 2019

John Fathers Oxon Junior Shield 18/19 - Final

19:00
Charlbury
  • Kieran Watts 1'
  • Josh Hunt 1'
2 - 1 Full time
Chasewell Park

Premier Division

14:00
FC Hollybush
  • Craig Mays 1'
  • Brad Bryant 3'
4 - 0 Full time
Tower Hill
14:00
Kirtlington
W - L
Carterton Rangers

Division One

14:00
Eynsham SSC
  • John Ayres 1'
  • Stephen Chappel 1'
2 - 4 Full time
Bampton Utd
  • Kieran Colley 1'
  • Chris Laurence 3'
14:00
Milton
  • Paul dray 1'
  • Jim Littlewood 1'
  • Stephen Pearce 3'
5 - 4 Full time
Moreton Rangers
  • Javan Nurse 1'
  • Cal Peters 3'
14:00
Witney Royals
  • Miles Roberts 1'
  • Luke Baker 1'
2 - 1 Full time
Combe
  • Matt Currill 1'

Division Three

14:00
Tower Hill Res
L - W
Hook Norton
14:00
Wootton
  • Michael Steers 1'
  • Karl Guschtscha 1'
  • Liam Robinson 1'
  • Charlie Dunmall 2'
  • David Hutton 2'
  • Lee Spencer 3'
10 - 1 Full time
Witney Royals Res
  • Rob DeBanks 1'

Division Four

14:00
Bampton Utd Res
  • Jordan Ford 1'
  • Steven Newman 2'
3 - 2 Full time
FC Ascott Rangers
  • Simon Robinson 2'
14:00
Kingham Res
  • Jake Godfrey 2'
2 - 1 Full time
Milton Res
  • Duncan Cooper 1'
14:00
Stonesfield Res
  • Chay Fisher 1'
  • Carry Rice 1'
  • Raffy Rice 1'
  • Liam Harris 1'
4 - 3 Full time
Wootton Res
  • Elliot Higgins 1'
  • Mark Mumford 1'
  • Will Gayton 1'

Wednesday 24 April 2019

Watts Junior Cup 18/19 - Final

19:30
Milton
  • Stephen Pearce 1'
  • Lewis Dady 1'
  • Dan Kietley 1'
  • Levi Steele 2'
5 - 2 Full time
Stonesfield
  • Raffy Rice 2'
AET

Tuesday 23 April 2019

Witney & District Supplementary Cup 18-19 - Final

12:00
Hook Norton
  • James Ingham 2'
  • Ben Haynes 2'
4 - 1 Full time
Wootton
  • Karl Guschtscha 1'

Premier Division

18:30
Hailey
  • Jack Wood 1'
  • Freddie Buckingham 1'
2 - 2 Full time
Kirtlington
  • Jake East 1'
  • Adam Kelly 1'

Division Four

14:00
Wootton Res
0 - 3 Full time
Chadlington Res
  • Ellis Godin 1'
  • Kevin Mulhearn 1'
  • Alfie Peachey 1'

Saturday 20 April 2019

Premier Division

14:00
FC Hollybush
L - W
Kirtlington
14:00
Hailey
  • Nathan Kimber 2'
2 - 4 Full time
Charlbury
  • Warwick Tompkins 1'
  • Tristain Lang 1'
  • Stefan Lang 1'
  • Craig McCallum 1' (Pen)

Division One

14:00
Bampton Utd
  • Dan Paintin 1'
  • Tom Thorpe 1'
  • Fraser Cooper 1'
  • Chris Laurence 2'
5 - 1 Full time
Combe
  • John Chapman 1'
14:00
Middle Barton
0 - 3 Full time
Stonesfield
  • Jack Fowler 1' (OG)
  • Reece Bayliss 2'
14:00
Milton
  • Lewis Dady 1'
  • Jim Littlewood 2'
  • Dan Hooton 3'
6 - 0 Full time
Eynsham SSC

Division Two

14:00
Kingham
  • Will Wall 1'
  • Tom Edgerly 1'
  • Dan Davies 2'
4 - 2 Full time
Witney Wanderers
  • Ben Border 2'

Division Three

14:00
Bourton Rovers Res
  • Jack Galpin 1'
  • Gary Joynes 1'
  • Will Wrenn 1'
  • Jack Souch 3'
6 - 2 Full time
Wootton
  • Michael Steers 1'
  • Lee Spencer 1'
14:00
Hook Norton
  • Jay Mair 1'
  • Harry Prickett 1'
  • James Ingham 3'
  • Ben Haynes 3'
8 - 4 Full time
Tower Hill Res
  • Jesse Lawrence 1'
  • Josh Carter 1'
  • Jamie Harris 2'

Division Four

14:00
Brize Norton Res
W - L
Bampton Utd Res

Thursday 18 April 2019

Division One

18:30
Stonesfield
  • Mike Phipps 1'
  • Raffy Rice 3'
4 - 1 Full time
Bampton Utd
  • Chris Laurence 1'

Wednesday 17 April 2019

Fred Ford Cup 18-19 - Final

19:30
Kirtlington
  • Jake East 1'
1 - 2 Full time
Hailey
  • Travis O'Connor 1'
  • Freddie Buckingham 2'

Tuesday 16 April 2019

Jack Busby Memorial Trophy 18-19 - Final

Att. 180
Spartan Rangers Res
  • Ben Hardcastle 1'
  • David Pryse 1'
  • Scott Mason 1'
  • Ben Allan 1'
4 - 2 Full time
Bletchington Res
  • Mason Connelly 1'
  • Chris Fennell 1'

Division One

18:30
Combe
  • ethan Penney 1'
1 - 1 Full time
Eynsham SSC
  • John Ayres 1'

Saturday 13 April 2019

Ted Young Senior Cup 18-19 - Semi Final

14:00
FC Hollybush
  • Craig Mays 1'
  • Josh Grant 2'
3 - 2 Full time
Kirtlington
  • Nathan Kelly 1'
  • Shane Probitts 1'

Watts Junior Cup 18/19 - Semi Final

14:00
Stonesfield
  • Carry Rice 1'
1 - 0 Full time
Bampton Utd

Witney & District Supplementary Cup 18-19 - Semi Final

Att. 56
Wootton
  • Michael Steers 1'
  • Lee Spencer 1'
2 - 0 Full time
Bourton Rovers Res
AET

Premier Division

14:00
Carterton Rangers
  • Adam Lee 1'
  • Matt Parry 1'
2 - 2 Full time
Tower Hill
  • Murray Cox 1'
  • Lewis Scott 1'
14:00
Carterton Town A
  • Will Smaldon 1'
1 - 3 Full time
Hailey
  • Dev Wright 1'
  • Jack Wood 1' (Pen)
  • Tom Gregory 1'

Division One

14:00
Bourton Rovers
L - W
Milton
14:00
Chadlington
  • Matt Chadwick 1'
  • Alfie Peachey 2'
3 - 0 Full time
Eynsham SSC
14:00
Combe
  • ethan Penney 1'
  • James Minchin 1'
2 - 2 Full time
Witney Royals
  • Corey Donohoe 1'
  • Miles Roberts 1'

Division Three

14:00
Spartan Rangers Res
0 - 0 Full time
Carterton Town B
14:00
Witney Royals Res
  • Ian Barrett 1'
  • Mikey Piper 2'
3 - 1 Full time
Chipping Norton Town Res
  • Adam Scarsbrook 1'

Division Four

14:00
Bampton Utd Res
L - W
Chadlington Res
14:00
Brize Norton Res
  • Ciaran Clarke 1'
  • Olly Puddle 1'
2 - 6 Full time
Stonesfield Res
  • Liam Harris 1'
  • Luke Prew 1'
  • Shaun Kemp 2'
  • Tom Wilson 2'
14:00
Kingham Res
  • Liam White 1'
  • Rob Mainwaring 1' (OG)
2 - 1 Full time
FC Ascott Rangers
  • Brendan Campbell 1'

Thursday 11 April 2019

Premier Division

18:30
Kirtlington
  • Jake East 2'
  • Nathan Kelly 2'
  • Alex Metcalfe 2'
6 - 2 Full time
Aston
  • Jamie Austin 1'
  • Ryan Colleton 1'

Division One

18:30
Middle Barton
  • Dan Bott 2'
2 - 3 Full time
Combe
  • Steve Smith 1'
  • Joe Wick 2'

Division Three

18:30
Carterton Town B
W - L
Bletchington Res

Tuesday 9 April 2019

Premier Division

18:30
Aston
  • Ryan Oliver 1'
  • Darren Harriss 1'
2 - 2 Full time
Tower Hill
  • Ian Wright 1'
  • James Scott 1'
18:30
Carterton Town A
  • Sam Cairns 1'
  • Will Smaldon 1'
2 - 3 Full time
Kirtlington
  • Nathan Kelly 1'
  • Nathan Kelly 1' (Pen)
  • Frank Harrison 1'
18:30
Minster Lovell
0 - 2 Full time
Hailey
  • Perry Tinson 1'
  • Jordan Cormack 1'

Division One

18:30
Bampton Utd
  • Jake Pritchard 1'
1 - 3 Full time
Witney Royals
  • Robbie Cockroft 1'
  • Corey Donohoe 2'

Division Three

18:30
Carterton Town B
  • Shay Lowithan 1'
  • Tomasz Mazur 1'
  • Mark Williams 1'
3 - 1 Full time
Hook Norton
  • Ryan Hall 1'

Saturday 6 April 2019

Ted Young Senior Cup 18-19 - Semi Final

14:00
Tower Hill
  • Luke James 1'
  • Jesse Lawrence 1'
2 - 4 Full time
Hailey
  • Freddie Buckingham 0'
  • Travis O'Connor 1'
  • Kev Davies 2'

Watts Junior Cup 18/19 - Semi Final

14:00
Milton
  • Louis Breaks 1'
  • Alex Ayres 1'
  • Own Goal 1' (OG)
  • Levi Steele 2'
  • Stephen Pearce 2'
7 - 2 Full time
Eynsham SSC
  • Nathan Prestidge 1'
  • Ryan Harrison 1'

Witney & District Supplementary Cup 18-19 - Semi Final

14:00
Hook Norton
  • Josh Hunt 1'
  • Ben Haynes 1'
  • Jay Mair 4'
6 - 1 Full time
Carterton Town B
  • Ben Moreby 1' (OG)

Premier Division

14:00
Charlbury
  • Kieran Watts 2'
2 - 0 Full time
Minster Lovell
14:00
FC Hollybush
  • Own Goal 1' (OG)
  • Jack Robinson 1'
2 - 4 Full time
Carterton Rangers
  • Mykel Ryan 1'
  • Ryan Callow 1'
  • Liam Day 2'

Division One

14:00
Bampton Utd
  • Chris Laurence 1'
1 - 3 Full time
Middle Barton
  • Tony Beckham 1'
  • Dan Bott 2'
14:00
Chadlington
  • Jordan Godfrey 1'
  • Matt Chadwick 1'
2 - 1 Full time
Witney Royals
  • Corey Donohoe 1'
14:00
Moreton Rangers
  • Ben Shurmer 1'
  • Cal Peters 2'
3 - 1 Full time
Stonesfield
  • Mike Phipps 1'

Division Two

14:00
Kingham
W - L
Siege FC
14:00
Minster Lovell Res
  • Seb White 1'
  • Frank Webb 1'
2 - 2 Full time
Aston Res
  • Reece Wain 1'
  • Ryan Colleton 1'

Division Four

14:00
Brize Norton Res
  • Ciaran Clarke 1'
  • Chris Greenaway 2'
3 - 2 Full time
Milton Res
  • Lewis Reeve-Smith 1'
  • Martin Kraus 1'
14:00
Stonesfield Res
0 - 7 Full time
Chadlington Res
  • Ollie Jordan 1'
  • Ellis Godin 2'
  • Alfie Peachey 4'
14:00
Wootton Res
  • Jacob Cooke 1'
  • Simon Stokes 2'
3 - 0 Full time
Bampton Utd Res

Latest news

Leading Scorers
General Leading Scorers

Here are the top scorers in the divisions

Roll of Honour
General Roll of Honour

Here are this years winners:

Ted Young Senior Cup Final
General Ted Young Senior Cup Final

Hailey Complete Cup Double

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe