Saturday 16 February 2019

Watts Junior Cup 18/19 - 2nd Round

13:30
Bampton Utd
  • Kyle Smith 1'
  • Chris Laurence 2'
2 - 1 Full time
Moreton Rangers
13:30
Milton
1 - 0 Full time
Aston Res
Aston Res no side
13:30
Minster Lovell Res
0 - 5 Full time
Witney Royals
  • Jamie Kennedy 1'
  • Jordan Priest 1'
  • Ryan Harris 1'
  • Miles Roberts 2'

Witney & District Supplementary Cup 18-19 - 2nd Round

13:30
Bletchington Res
  • Nigel Taylor 1'
  • Own Goal 1' (OG)
  • Joe Brewer 1'
  • Craig Barrett 4'
7 - 1 Full time
Milton Res
  • Michael Doubrava 1'
13:30
Brize Norton Res
  • Adam Harris 1'
  • Chris McNeil 1'
2 - 4 Full time
Spartan Rangers Res
  • Gavin Kominek 1'
  • Daz Craig 1'
  • Ben Hardcastle 1'
  • Scott Mason 1'
13:30
Carterton Town B
  • Dan Chillington 1'
  • Dave Wanless 1'
2 - 0 Full time
Stonesfield Res
13:30
Chipping Norton Town Res
  • Darren Bridge 1'
  • Rocky Burton 1'
  • Peter Rafferty 2'
4 - 3 Full time
FC Mills
  • Dean Spivey 1'
  • Craig Isle 1'
  • Steve Foster 1'
13:30
FC Ascott
  • Jack Galpin 1'
0 - 1 Full time
Bourton Rovers Res
13:30
Hook Norton
  • Ryan Hall 1'
  • Ben Haynes 1'
  • Own Goal 1' (OG)
  • James Ingham 2'
5 - 1 Full time
Tower Hill Res
  • Ian Wright 1'
13:30
Witney Royals Res
  • Rob DeBanks 1'
  • Ollie Nolan 2'
3 - 4 Full time
Kingham Res
  • Liam Barnes 1'
  • Harley Miller 1'
  • Adrian Williams 2'
13:30
Wootton
1 - 0 Full time
FC Ascott Rangers
Rangers no side

Premier Division

14:00
Aston
  • Alex Cade 1'
1 - 1 Full time
Minster Lovell
  • Craig Wood 1'
14:00
Carterton Town A
0 - 6 Full time
Charlbury
  • Craig McCallum 1' (Pen)
  • Josh Hunt 2'
  • Warwick Tompkins 3'
14:00
FC Hollybush
0 - 0 Full time
Hailey
14:00
Kirtlington
  • Jake East 1'
  • Alex Metcalfe 1'
  • Shane Probitts 1'
3 - 1 Full time
Spartan Rangers
  • Donny Henderson-Sowerby 1'
14:00
Tower Hill
  • Sam Britnell 1'
  • James Scott 1'
  • Kieran Watts 1'
  • Jack Scott 2'
5 - 0 Full time
Carterton Rangers

Division One

14:00
Chadlington
  • Matt Chadwick 1'
  • Roman Harris 1'
2 - 0 Full time
Combe
14:00
Middle Barton
  • Nathan Bott 1'
  • Dan Bott 3'
4 - 2 Full time
Eynsham SSC
  • Ash Bowerman 1'
  • John Ayres 1'
14:00
Stonesfield
  • Raffy Rice 1'
1 - 2 Full time
Bourton Rovers
  • Harry Larner 1'
  • Danny Way 1'

Division Two

14:00
Hailey Res
  • Paul Read 1'
  • Shaun Evans 1'
  • Connor Beveridge 1'
3 - 1 Full time
Ducklington
  • Samm Murphy 1'
14:00
Siege FC
0 - 3 Full time
Kingham
  • Harry Noteman 3'

Division Four

14:00
Spartan Rangers A
0 - 3 Full time
Chadlington Res
  • Ollie Jordan 1'
  • Charlie White 1'
  • Andy Watson 1'

Saturday 9 February 2019

John Fathers Oxon Junior Shield 18/19 - 4th Round

13:30
Charlbury
  • Mark Goode 1'
  • Josh Hunt 1'
  • Tom Williams 1'
  • Rhys Warner-Carter 1'
4 - 2 Full time
Bampton Utd
  • Chris Laurence 1'
  • Connor O'Shea 1'
13:30
Chasewell Park
1 - 0 Full time
Hailey
13:30
Milton
0 - 2 Full time
FC Hollybush
  • Dan Bishop 1'
  • Dan Brearley 1'

Ted Young Senior Cup 18-19 - 1st Round

13:30
Aston
  • Ryan Colleton 1'
  • Nick Angus 1'
2 - 1 Full time
Carterton Town A
  • Luke Davenport 1'
13:30
Spartan Rangers
  • David Pryse 1'
  • Ed Dunne 1'
  • Donny Henderson-Sowerby 2'
3 - 1 Full time
Minster Lovell

Watts Junior Cup 18/19 - 2nd Round

13:30
Chadlington
0 - 2 Full time
Eynsham SSC
  • John Ayres 1'
  • Jason Blackman 1'
13:30
Ducklington
0 - 1 Full time
Bourton Rovers
Ducklington no side
13:30
Kingham
  • Dan Lay 1'
  • Harry Noteman 1'
2 - 1 Full time
Combe
  • ethan Penney 1'
13:30
Middle Barton
  • Own Goal 1' (OG)
  • Lewis Fowler 1'
  • Dan Bott 3'
4 - 1 Full time
Charlbury Town Res
  • Michael Hayes 1'
13:30
Stonesfield
  • Raffy Rice 1'
  • Reece Bayliss 3'
4 - 1 Full time
Hailey Res
  • Darren Tasker 1'

Premier Division

14:00
Tower Hill
P - P
Kirtlington

Division Two

14:00
Brize Norton
  • Peter Moore 1'
  • Haydn Parker 1'
  • Steve Marshall 1'
  • Adam Davis 1'
4 - 2 Full time
Witney Wanderers
  • Josh Walkington 1'
  • Telmo Fernandez 1'

Division Three

14:00
Bletchington Res
  • Danny Evans 1'
  • Tom Knox 1'
  • Mason Connelly 1'
  • Michael Trafford 1'
4 - 1 Full time
FC Mills
  • Dean Spivey 1'
14:00
Bourton Rovers Res
  • Lee Mosson 1'
1 - 0 Full time
Tower Hill Res
14:00
Chipping Norton Town Res
0 - 8 Full time
Spartan Rangers Res
  • Mickey Hole 1'
  • Ben Hardcastle 1'
  • Pete Jenkins 2'
  • Daz Craig 2'
  • Scott Mason 2'

Division Four

14:00
Eynsham SSC Res
  • Chris Adams 1'
  • Ben Partlett 1'
  • Tom Morgan 1'
3 - 1 Full time
FC Ascott Rangers
  • Tom Purchase 1'
14:00
FC Ascott
  • Jay Whelan 1'
  • Ben Harris 1'
2 - 4 Full time
Kingham Res
  • Liam Barnes 1'
  • Ian Widdows 1'
  • Adrian Williams 2'
14:00
Wootton Res
0 - 1 Full time
Brize Norton Res
  • Lee Litton 1'

Saturday 2 February 2019

Premier Division

14:00
Carterton Rangers
P - P
Tower Hill
14:00
Carterton Town A
P - P
Minster Lovell
14:00
Kirtlington
P - P
Aston

Division One

14:00
Chadlington
P - P
Bourton Rovers
14:00
Combe
P - P
Eynsham SSC
14:00
Moreton Rangers
P - P
Middle Barton

Division Two

14:00
Hailey Res
P - P
Charlbury Town Res
14:00
Witney Wanderers
P - P
Siege FC

Division Three

14:00
Bletchington Res
P - P
Carterton Town B
14:00
Bourton Rovers Res
P - P
Spartan Rangers Res
14:00
FC Mills
P - P
Wootton
14:00
Hook Norton
P - P
Chipping Norton Town Res

Division Four

14:00
Bampton Utd Res
P - P
Chadlington Res
14:00
Brize Norton Res
P - P
Milton Res
14:00
FC Ascott
P - P
Wootton Res
14:00
Kingham Res
P - P
Spartan Rangers A
14:00
Stonesfield Res
P - P
FC Ascott Rangers

Latest news

Witney & District Football Reports - Week 21
General Witney & District Football Reports - Week 21

Written by David Evans

Suspensions
General Suspensions

Here are the latest batch

Leading Scorers
General Leading Scorers

Here are the top scorers in the divisions

Witney & District FA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe